چهارشنبه, ۳۰ مرداد , ۱۳۹۸

معاون استاندار تهران: ۹۰ درصد جوانان، از اسلام فاصله گرفته‌اند

منتشر شده در: .

shahaboddin-chavoshi-saham-news

معاون سیاسی استاندار تهران گفته‌ است: 90 درصد جوانان ما، امروز به واسطه رفتارهای سیاسی ما از اسلام فاصله گرفته‌اند، ما نمی‌توانیم حرف‌هایی را بزنیم که عده خاصی آن‌ها را بپسندند.

به گزارش«سحام» به نقل از یک پایگاه اینترنتی در شهرستان ملارد کرج، سید شهاب‌الدین چاوشی معاون سیاسی استاندار تهران درهمایشی، تنها راه نجات کشور از مشکلات داخل و خارجی را بازگشت به اسلام و آداب مسلمانی دانست و بیان کرد: «اگر اعتقاد به خدا و اعتقاد به معاد و پای‌بندی به اصول اعتقادی و اخلاقی در رفتار و منش ما جلوه‌گر شد، این کشور اهل بیت عصمت رستگار خواهد شد. اگر غیر آن باشد هر چه شعار بدهیم و هر چه ادعا کنیم راه به جایی نخواهیم برد.»

وی گفته است:«آداب مسلمانی تکفیر و تهدید و درگیری و منازعه نیست.»

معاون سیاسی استاندار تهران واکنش‌ها نسبت به سخنان رئیس جمهور در همایش سراسری نیروی انتظامی را «برداشتی کوته بینانه» دانست.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران درجمع فرماندهان ارشد پلیس گفته بود: «پلیس موظف به اجرای اسلام نیست، بلکه وظیفه پلیس اجرای قانون است و اگر غیر از این باشد، در مخمصه فکری قرار گرفته و مردم را نیز گرفتار خواهیم ساخت.»

پس از سخنان حسن روحانی بود که ۱۲۱ نماینده مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور از وی انتقاد کردند. یک‌روز پس از این نامه ناصر مکارم شیرازی و حسین نوری همدانی از مراجع تقلید نسبت به سخنان حسن روحانی در این همایش واکنش نشان دادند.

پس از آن جواد کریمی قدوسی از فرماندهان سابق سپاه و نماینده وابسته به طیف تندروی پایداری در مجلس، در اظهاراتی از حسن روحانی خواست عذرخواهی کند. هم‌چنین محسن رضایی نیز به سخنان روحانی واکنش نشان داد.

حالا معاون سیاسی استاندار تهران در واکنش به این اظهارات، می‌گوید: «شرایط داخلی و خارجی ما هر دو قابل تامل و توجه است. رییس جمهور در سخنرانی‌ای رسمی در میان فرماندهان نیروی انتظامی مطالبی را بیان می‌کند که دغدغه‌ای مهم درجمهوری اسلامی است و برخی از ٬کوته بینان٬ برداشت‌های انحرافی می‌کنند، برخی‌ها مطلب را عمیق نمی سنجند، مطالعه نمی‌کنند و متوجه نمی‌شوند غرض رییس جمهور چه بوده است. آقای رییس جمهور یک جمله کلیدی در صحبت‌های‌شان وجود داشت که خیلی هم جنجالی شد آن جمله این بود که نیروی انتظامی و پلیس موظف به اجرای قانون هستند نه اسلام.»

چاوشی در پاسخ به یک عضو شورای شهر ملارد با اشاره به این‌که ٬امروز کلام نافذ فقهی ما، نظر ولی فقیه است٬ اظهار داشت: 90 درصد جوانان ما امروز به واسطه رفتارهای سیاسی ما از اسلام فاصله گرفته اند، ما نمی توانیم حرف‌هایی را بزنیم که عده خاصی آن‌ها را بپسندند. این شیعیان امیرالمومنین(ع) که با رفتارهای من، شما، بی‌تفاوتی‌ها و بی مسئولیتی کسانی که در معرض مسئولیت قرار گرفته اند، از دین‌داران گریزان می شوند، مسئولیتش با من و شماست.»

گفتنی‌است پس از سرکوب وحشیانه در واکنش به خواست مصالحه جویانه اکثریت مردم ایران درکودتای انتخاباتی سال ۸۸، و مشاهده تناقض میان سخنان وعملکردها در جمهوری اسلامی، موج شدید دین گریزی در نسل جوان بیش از پیش افزایش یافته است.

بسیاری از جوانان وقتی دیدند که جمهوری اسلامی و نیروهای حزب‌اللهی در روز عاشورای ۸۸، اعتراض مسالمت‌آمیز مردم را به خاک و خون کشیدند، در شنیده‌ها و آموزه‌های اسلامی خود تردیدی جدی احساس کردند؛ چرا که براساس احکام اسلام، ریختن خون مسلمانان در ماه‌های حرام، «حرام شرعی» است و مستوجب حد شرعی، دیه چند برابری و کیفر سنگین الهی خواهد بود.