شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹

استاندار؛ مالک بلندترین مجتمع تجاری درحال ساخت قم

منتشر شده در: .

Mohamad-sadegh-salehi-manesh-saham-news

«محمد صادق صالحی منش»، استاندارقم، مالک بزرگ‌ترین مجتمع تجاری دریکی از بهترین و گران‌ترین خیابان‌های شهر قم است.

به گزارش «سحام»، این خبر را یکی از وب‌سایت‌های محلی شهر قم منتشر کرده و نوشته است: «دراین پروژه که سقف مجاز آن 13178 متر مربع می باشد، 14467.5 متر مربع بنا ساخته شده است که اخبار این پروژه حاکی از تخلف اضافه بنا و تشکیل کمیسیون ماده صد برای تخلفات حکایت دارد.»

نام این مجتمع تجاری «آسمان» است و در یکی از بهترین و گران‌ترین خیابان‌های شهر قم قرار دارد.

محمدصادق صالحی‌منش، استاندار قم درکابینه حسن روحانی از ۲۷ آذر ۱۳۹۲ به این سمت منصوب شد. وی مشاورعالی محمدباقر قالیباف شهردار تهران است.

صالحی‌منش از سال ۱۳۶۵ تا ۱۳۷۲ اولین فرمانده سپاه ولی‌امر بوده است، هم‌چنین وی دومین استاندار روحانی قم می‌باشد.

«سپاه حفاظت ولی‌امر» یک نیروی نظامی ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که از سال ۱۳۶۵ تاسیس گردید وعمده مسئولیت آن حفاظت از رهبر جمهوری اسلامی است. «ولی‌امر» ازعناوین رهبر نظام جمهوری اسلامی است و سپاه حفاظت از ولی‌امر با آغاز رهبری آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۶۸، مسئولیت حفاظت از وی را برعهده گرفت.

براساس گزارش‌ها، مردم قم حجت الاسلام صالحی منش را به «شیخ سازندگی» ملقب كرده‌اند.

محمد صادق صالحی منش در ماه‌های آخر سال ۱۳۹۲ پروژه‌های عمرانی که سال‌ها دراستان قم متوقف شده بود را مجددا فعال کرد. انجمن انبوه سازان كشور و انجمن كارآفرینان كشورهای اسلامی درنامه‌هایی خطاب به حسن روحانی رییس جمهور اعلام كردند «گره‌های ١٠ ساله ی استان قم درمدتی كوتاه حل شده است» و از انتخاب وی به سمت استاندار قم تشكر كردند.

صالحی منش در سال ۱۳۵۶ به صورت رسمی وارد مبارزه علیه حکومت پهلوی شد و «تهیه و انتقال و تکثیر اعلامیه برای مشهد و راه‌اندازی و هدایت تظاهرات در مشهد زیرنظر آیت‌الله خامنه‌ای»،«توزیع کمک‌های مالی برای افراد تبعیدی در ایرانشهر، شهر بابک،بندرعباس،نائین» و «راه‌اندازی و هدایت تظاهرات درقم از ابتدا تا پیروزی انقلاب اسلامی» را برعهده داشت.

حجت الاسلام صالحی منش پس از انقلاب نیز مسئولیت‌های زیادی را برعهده داشته که اهم آن‌ها عبارتند از:«عضو کمیته انقلاب اسلامی قم تحت نظر آیت‌الله یزدی»،«جانشین دادستان انقلاب (آقایان لاجوردی و رازینی) و جانشین دادستان عمومی تهران»،«مشاور فرماندهی کل کمیته انقلاب اسلامی از سال ۱۳۶۲»،«فرماندهی تیپ حفاظت آیت الله خامنه‌ای از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲»،«قائم مقام معاونت وزارت اطلاعات از سال ۱۳۷۲»،«مدیرکل کشورهای عربی وزارت اطلاعات از سال ۱۳۷۳»،«رئیس ستاد انتخابات وزارت اطلاعات از سال ۱۳۷۳» و «معاونت اجتماعی بعثه آیت الله خامنه‌ای از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۷».

صالحی‌منش در ۲۲بهمن ۱۳۹۲، در مورد گشت ارشاد چنین گفته است: «اعتقادی به کار پلیسی در مساله حجاب ندارم و گشت ارشاد نمی‌تواند حیا و حجاب را در جامعه نهادینه کند. اصلا موافق اقدامات بانوان گشت ارشاد نیستم، امروز دختران ما باید داوطلبانه خواستار حیا، عفت و حجاب باشند و با زور نمی‌توانیم آن‌ها را وادار به این رفتار کنیم؛ بلکه تربیت صحیح در این زمینه کارساز خواهد بود.»

گفته می‌شود پسر آیت‌الله ممدوحی عضو تندروی مجلس خبرگان رهبری(نماینده مردم کرمانشاه) و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، داماد حجت الاسلام صالحی منش است.
Ghom-salehi-Manesh-saham-newsMohamad-sadegh-salehi-Manesh-saham-news