شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷

مجوز حزب «اتحاد ملت ایران» صادر شد

منتشر شده در: .

Vezarate-keshvar-saham-news

مجوز حزب اتحاد ملت ایران، از سوی کمیسیون ماده ١٠ احزاب وزارت کشور، صادر شد.

به گزارش«سحام» به نقل از شرق، حزب اتحاد ملت ایران ازجمله احزاب اصلاح‌طلبی به‌شمار می‌رود که در خواست صدور مجوز خود را از سال گذشته ارائه کرده بود و درنهایت هم روز گذشته، با مجوز آنها موافقت شد.

حسینعلی امیری، قائم‌مقام وزیر و سخن‌گوی وزارت کشور، به خبرگزاری فارس گفته است که «با توجه به تکمیل بودن پرونده و وصول استعلامات مربوطه با ایجاد حزب اتحاد ملت موافقت شد».

از سوی دیگر غلامرضا انصاری از اعضای موسس این حزب نام برده است، به خبرگزاری ایلنا اعلام کرده که به زودی دریک کنفرانس خبری به بیان مانیفست و جزئیات بیشتری از این حزب خواهیم پرداخت.

وی افزوده است: «این حزب تعریف جدیدی از فعالیت سیاسی در ایران ارائه خواهد داد و با مطالعه الگوی احزاب موفق شکل جدیدی از سیاست ورزی را اجرا خواهد کرد».

مجوز حزب اتحاد ملت ایران درحالی صادر شده است که از زمان اعلام آمادگی این حزب برای فعالیت تشکیلاتی، برخی از رسانه‌های خاص هجمه‌های خود را علیه این حزب و خط مشی آن آغاز کرده بودند.

این خبرگزاری‌ها حزب اصلاح‌طلب اتحاد ملت و اعضای هیأت مؤسس آن را متعلق به آن‌چه جریان فتنه می‌خوانند، دانسته و از وزارت کشور خواسته بودند با ارائه مجوز به این حزب موافقت نکند. با وجود تلاش‌های این جریان‌های رسانه‌ای، درنهایت با مجوز این حزب، که از مهرماه سال گذشته اعلام موجودیت کرده‌اند، موافقت شد.