جمعه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۹

ابراز خوشحالی مهدی کروبی از مسیر دولت در مذاکرات هسته ای

منتشر شده در: .

karoubi-mahdi-sahamnews-222

فرزند ارشد مهدی کروبی، ضمن ابراز گلایه از دولت درباره‌ی وضعیت پدرش و انتظار «حداقلی» عادی شدن ملاقات، درباره‌ی عملکرد دولت در سیاست خارجی گفت که آقای کروبی از مسیری که دولت در مذاکرات هسته‌ای پیش گرفته بسیار خوشحال است.

حسین کروبی در گفت‌وگو با سایت انصاف در پاسخ به این که آیا در نوروز با پدر عید دیدنی داشتید، گفت: بله بعد از حدود ٤ ماه اجازه پیدا کردم که روز اول فروردین به مدت سه ساعت به همراه برادران و خانواده بدون حضور مامورین امنیتی با ایشان عید دیدنی داشته باشم.

وی درباره‌ی وضعیت ملاقات گفت: ملاقات خیلی خوبی بود، پدرم خدمت همه‌ی مردم و دوستان‌شان عرض تبریک سال جدید را داشتند و سال پر برکتی را برای همه‌ی مردم آرزو کردند.

فرزند آقای کروبی درباره‌ی وضعیت وی از لحاظ روحی و جسمی نیز توضیح داد: آقای کروبی در دوران حصر حتی زمانی که شرایط سکونتش بسیار بد بود حدودا روزی دو ساعت در داخل آپارتمان پیاده روی می‌کردند ولی بعد از عمل‌های پی در پی و درد شدید زانو، دیگر قادر به پیاده روی نیستند ولی از لحاظ روحی بسیار خوب و قوی هستند. پدر خیلی متاثر بود از درگذشت برادرش و طلب مغفرت کرد برای آن مرحوم و سه خواهرش که در دوران حصر به رحمت خدا رفته‌اند.

حسین کروبی در توصیف شرایط فعلی و پیش بینی از شرایط آینده ی پدرش گفت: تا حالا پدرم هیچ خواسته‌ای از هیچ‌کس در مورد حصر نداشته است ولی من خودم متعجب هستم که چرا آقای روحانی به عنوان رییس شورای عالی امنیت تا این حد نسبت به محصورین بی توجه بوده است، آیا بعد از گذشت دو سال از ریاست جمهوری حداقل نباید دیدار آن‌ها با خانواده‌شان به صورت طبیعی صورت گیرد تا آن‌جا که خود من بیش از سه سال هست که ممنوع الملاقات باشم. انتظار این هست که لااقل در حصر از حقوق معمول زندانی مثل مکان ملاقات کلیه ی اعضای خانواده و بدون اعمال سلیقه ی مامورین برخوردار باشند و همان‌طور که آقای روحانی نسبت به ظلمی که به نماینده‌ی آزادی‌خواه مجلس، علی مطهری در برابر اوباش غیرخودسر صورت گرفت کنش نشان داده و دستور پیگیری دادند، از حقوق اولیه‌ی محصورین که گرفتار هستند دفاع کند، نه این‌که شرایط حصر هیج فرقی با دولت گذشته نکند.

Hosein-karroubi-saham-news

فرزند ارشد کروبی درپاسخ به این پرسش که نظر وی درباره ی سیاست خارجی دولت چیست، گفت: آقای کروبی مانند اکثریت جامعه از مسیری که دولت در مذاکرات هسته‌ای پیش گرفته و با تدبیر خط بطلان کشیده بر سیاست‌های غلط دولت گذشته در تقابل با دنیا و تاراج ثروت کشور(که به گفته‌ی آقای نوبخت ۷۰۰ میلیارد دلار را در۶ سال قورت دادند)، بسیار خوشحالند و برای دولت مردان و هیات مذاکره کننده آرزوی موفقیت دارد.

به گزارش «سحام»، اکنون بیش از چهار سال از حبس و حصر غیرقانونی و غیرشرعی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد سپری شده است. طی این دوران وضعیت جسمی رهبران جنبش سبز بارها و بارها مورد تهدید قرار گرفته و آسیب‌های بسیاری در این دوران بر ایشان وارد آمده است.

رهبران جنبش سبز بارها خواستار برگزاری جلسه دادگاه علنی برای خود شدند. طی این چهارسال، خانواده ایشان بارها به غیرقانونی بودن حصر و طی نشدن حداقل روال قانونی برای جرمی که هر روزه از تریبون‌های رسمی و غیررسمی حکومت علیه رهبران جنبش سبز مطرح می‌شود، تاکید کردند.

از جمله شعارهای دولت روحانی در پیش از انتخابات، رفع حصر از زندانیان سیاسی بود. این امید بود که با روی کار آمدن دولت روحانی، وی به این مهم رسیدگی نماید.