سه شنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۸

صدور حکم اعدام برای یک ایرانی در مالزی

منتشر شده در: .

همزمان با افزایش هشدار به ایرانیان برای گرفتار نشدن در دام قاچاقچیان مواد مخدر هنگام سفر به مالزی، دادگاه عالی آلواستار مرکز ایالت کداح این کشور یک مرد ایرانی را به اتهام قاچاق سه کیلو و 900 گرم مواد روان گردان شیشه به اعدام محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، روزنامه استار مالزی روز سه شنبه اعلام کرد (ج.ص) 49 ساله ماه دسامبر سال 2012 میلادی به وسیله پلیس راهنمایی و رانندگی هنگام بازرسی به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت شد.

محمد زکی عبدالوهاب، کمیسیونر قضایی این پرونده اعلام کرد که دو جعبه حاوی مواد مخدر به طور کامل به این متهم تعلق داشته و قرار بوده این مواد را به یک فرد مالزیایی تحویل دهد.

این اعدامی مدعی شده است این دو جعبه به وسیله فردی به نام علی در دبی به وی داده شده است.

بی.مورتی وکیل این متهم ایرانی گفت که موکلش پیش از این راننده تاکسی و دارای همسر و دو فرزند بوده است.

به گفته وی، این مرد تاکسی خود را با هدف حمایت مالی خانواده اش فروخته است. سپس یکی از دوستانش به کاری در مالزی به وی پیشنهاد کرده و پیش از عزیمت به مالزی دو جعبه مواد مخدر به متهم داده بود.

بنابراظهارات وکیل متهم این پرونده، این مرد ایرانی محکوم به اعدام هرگز تصور نمی‌کرده که دوستش او را به تجارت مواد مخدر وارد کند.

براساس آمار رئیس اینترپل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، هم اکنون 229 ایرانی در زندان‌های مالزی به سر می‌برند.

در حال حاضر سه هزار و 276 زندانی در مالزی در انتظار اجرای حکم اعدام به سر می‌برند که گفته می‌شود حدود 80 نفر از آن‌ها ایرانی هستند. حدود دوهزار زندانی خارجی نیز پشت میله‌های زندان‌های مالزی به سر می‌برند.