جمعه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۹

حمله به خودروی وکیل علی مطهری در شیراز/ اشرار شناسایی شده اما دستگیر نشده اند!

منتشر شده در: .

Mostafa-Torke-Hamedani-saham-news
خودروی وکیل علی مطهری در شیراز توسط «اوباش حکومتی اجیر شده» مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش«سحام»، مهاجمان با حمله به خودروی «مصطفی ترک همدانی» شیشه‌های خودروی این وکیل دادگستری را خرد کرده و بر روی خودرو عبارت «اخطار اول» را با رنگ ثبت کردند.

وکیل علی مطهری، نماینده مردم تهران، روز گذشته از ثبت شکایت موکل خود در دادگستری شیراز خبرداد.

مصطفی ترک همدانی دراین باره به «ایران» گفت: شکایت آقای مطهری ازعاملان و آمران حمله، تحت عناوینی چون تخریب، توهین، قذف(فحش و نسبت‌های ناروا دادن که دیگر توهین تلقی نمی‌شود، بلکه عنوان شرعی پیدا می‌کند) و ضرب و جرح در دادگستری شیراز ثبت شده است.

وی با بیان این‌که اسامی و عناوین این افراد برای من و شاکی هنوز مشخص نیست، افزود: دادستان استان از دستگاه‌های امنیتی استان خواسته تا این افراد شناسایی شوند و منتظرهستیم تا استاندار فارس به عنوان رئیس شورای تأمین و مسئول رسیدگی ویژه حادثه از ناحیه وزیر کشور، اسامی این افراد را به دادستان اعلام کند. این وکیل درباره برخی اظهارنظرها مبنی بر این‌که نامه شورای تأمین درباره برگزار نشدن سخنرانی مطهری، برای وی و دانشگاه لازم الاجرا بوده است، گفت: نامه شورای تأمین استان، نظر مشورتی است و نمی‌تواند دستوری باشد.
seyed-mohamad-Ahmadi-saham-news

ترک همدانی در پاسخ به این‌که آیا در پرونده اهمال برخی مسئولان امنیتی و انتظامی نیز بررسی خواهد شد، با تأکید بر این‌که دراین حادثه این مسئولان اهمال کرده‌اند، ادامه داد: نمی‌شود که از یک طرف شورای تأمین عنوان کند که ما مجوز سخنرانی ندادیم و از طرفی گفته شود که از حادثه بی‌خبر یا بی‌اطلاع بودیم.

کسانی که مسئولیت تأمین جانی افراد را برعهده دارند، نمی‌توانند با گفتن این‌که مجوز ندادیم، بگویند مسئولیت هم نداریم. به همین دلیل یکی از مواردی که ما تقاضا کردیم، همین است که این مطلب را در دستور کار خود قرار بدهند.

وکیل علی مطهری با تأکید براین‌که تا پایان بررسی پرونده در شیراز باقی خواهم ماند، اظهار کرد: از روز جمعه وکلای دادگستری سراسر کشور، به همراه وکلای استان فارس، ‌ضمن حمایت از نماینده شجاع مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، خواستار ورود، هماهنگی و کمک در این پرونده شده‌اند.

گفتنی‌است شب گذشته آقای ترک همدانی در پاسخ به نگرانی برخی افراد از سلامت وی گفته است که «استاندار شیراز شخصا از وی بابت حمله اوباش حکومتی عذرخواهی کرده و وی را در هتل استانداری اسکان داده است.»

شایسته است دولت تدبیر و امید با قدرت وارد عمل شده، با انتصاب یک استاندار توانمند، روال امور در این استان را به حالت عادی درآورد و این استان را از کنترل «اراذل و اوباش اجیر» خارج سازد.

اوباش شناسایی و به دادستان معرفی شده اند، تا این ساعت هنوز کسی دستگیر نشده است

«مصطفی ترک همدانی» وکیل علی مطهری درخصوص اقدام شب گذشته برخی اشرار و وارد کردن خسارت به وی به «برنا»اظهار داشت: خوشبختانه اشرار شب گذشته نتوانستد آسیبی به من برسانند و تنها صدماتی به ماشین شخصی من وارد کنند، سر فرصت برای این اقدام شکایت خواهم کرد زیرا در حال حاضر پیگیر پرونده آقای علی مطهری هستم.

Mostafa-torke-Hamedani-saham-news

وی در این گفت‌وگو با اشاره به پرونده علی مطهری بیان کرد: طبق اعلام استاندار فارس اوباش شناسایی شده و اطلاعات این افراد از طریق استانداری به دادستان شیراز داده شده است ولی تا این ساعت کسی دستگیر نشده است.

وی درپاسخ به این سوال که اتهام اوباش چه خواهد بود، اظهار کرد: در حال حاضر نمی‌توانیم حکمی برای آنان صادر کنیم، زیرا افراد باید به ترتیب اتهام احضار و سپس تحقیقات لازم درخصوص آنان صورت گیرد. قطعا پس از صادر شدن قرار مجرمیت، پرونده به دادسرا و سپس به دادگاه برای اعلام حکم نهایی خواهد رفت.

ترک همدانی خاطرنشان کرد: تعدادی از وکلای شیراز کمپین حمایتی از آقای مطهری تشکیل داده اند و اعلام آمادگی برای رسیدگی هرچه سریعتر به پرونده وی کرده اند و این اقدام مورد تایید آقای مطهری قرار گرفت.