چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸

طرح حمله به سفارت ایران در لبنان خنثی شد

منتشر شده در: .

ارتش لبنان یک تروریست سوری مرتبط به عربستان سعودی را که به دنبال انفجار در سفارت ایران بود را بازداشت کرد.

شبکه المنار لبنان گزارش داد که سازمان امنیت عمومی این کشور«فاطمه خالده» یکی از تروریست‌های زن سوری را در حال تلاش برای ترک لبنان و عزیمت به عربستان سعودی بازداشت کرد.

براساس سندی که ارتش لبنان منتشر کرد «ابوحمزه المهاجر» تروریست تبعه عربستان سعودی به دنبال برنامه ریزی برای هدف قرار دادن سفارت ایران از طریق عوامل انتحاری بود.

به گزارش المنار، قرار بود این طرح توسط «فاطمه الخالده» تروریست سوری به مرحله اجرا در آید.

این گزارش به این نکته اشاره نکرد که عزیمت تروریست بازداشت شده به عربستان سعودی در راستای مقدمه چینی برای اجرای عملیات تروریستی درآینده بوده یا این‌که عملیات مذکور درهنگام اجرا شکست خورده است. ارتش لبنان همچنین به نقش احتمالی عربستان دراین شبکه تروریستی نیز اشاره ای نکرد.

روزنامه لبنانی الاخبار هم نوشت که این عنصر انتحاری را نیروهای امنیت عمومی لبنان در فرودگاه بیروت بازداشت کرده و قرار است برای بازجویی از او به ارتش لبنان تحویل داده شود.

دو عنصر انتحاری عضو گروهک تکفیری تروریستی گردان‌های عبدالله عزام به سرکردگی «ماجد الماجد» تروریست سعودی هم 28 آبان ماه سال 1392 دریک عملیات تروریستی دو مرحله ای به سفارت ایران در بیروت حمله کردند که به شهادت 25 تن از جمله ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی ایران در لبنان و زخمی شدن بیش از 150 تن منجر شد.

«ماجد الماجد» چندی پس از این حمله، بعد از دستگیر شدن به صورت مشکوک در بیمارستان نظامی لبنان به هلاکت رسید و جسدش به عربستان سعودی منتقل شد.

این گروهک تروریستی تکفیری چند ماه بعد نیز طی یک عملیات ترویستی انتحاری دو مرحله ای دیگر به ساختمان رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت حمله کرد که به شهادت و زخمی شدن تعدادی انسان بی گناه منجر شد.