سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹

خبرتکذیب شد: پس ازخريد سربازی می ​توانيد گذرنامه بگيريد

منتشر شده در: .

در پی انتشار اخباری درخصوص محرومیت از دریافت گذرنامه برای مشمولانی که با پرداخت جریمه ریالی از خدمت سربازی معاف شده اند، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح این خبر را تکذیب کرد.

سردار موسی کمالی درباره این‌که گفته می‌شود مشمولان دارای هشت سال غیبت و بیشتر از آن، پس از پرداخت جریمه ریالی دیگر امکان گرفتن گذرنامه و خروج ازکشور را نخواهند داشت، اظهار کرد: چنین چیزی به هیچ عنوان صحت ندارد و تمام مشمولانی که دارای هشت سال غیبت یا بیشتر از آن هستند پس از پرداخت جریمه ریالی از سربازی معاف خواهند شد و کارت معافیت به آنان داده می شود، بنابراین آنان نیز می‌توانند مانند دیگر افرادی که وضعیت سربازی‌شان مشخص شده برای دریافت گذرنامه خود اقدام کنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با تاکید براین‌که شهروندان می‌بایست اخبار و آخرین تحولات حوزه سربازی را ازستادکل نیروهای مسلح و افراد مسئول درحوزه سربازی پیگیری کنند، تصریح کرد: خبرهایی از این دست به هیچ عنوان صحت ندارد و باز هم می‌گویم که اگر فردی با پرداخت جریمه ریالی ازانجام خدمت سربازی معاف شود، امکان دریافت گذرنامه و خروج از کشور را خواهد داشت.

از روزگذشته که این شایعه در برخی رسانه‌ها منتشر شد با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد که این خبرشایعه است. از این‌رو مشمولان غایبی که تا پایان سال 94 مدت غیبت‌شان از سربازی به هشت سال یا بیشتر از آن می‌رسد می‌توانند درصورت تمایل به پرداخت جریمه ریالی از15 بهمن تا 15 اسفند سال‌جاری به تمامی دفاتر پلیس 10+ مراجعه کنند و ثبت نام اولیه را انجام دهند. هم‌چنین مشمولان خارج از کشور نیز می‌توانند با مراجعه به سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌های جمهوری اسلامی یا از طریق مراجعه اقوام درجه یک‌شان به دفاتر پلیس 10+ درمدت مذکور درخواست خود را ثبت کنند.