سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹

یک مقام دولتی حصر را «شرعی و قانونی» خواند!

منتشر شده در: .

Akrami-saham-newsیک مقام دولت روحانی که در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ نیز حامی «میرحسین موسوی» بوده است، می‌گوید که حصر موسوی، کروبی و رهنورد «شرعی و قانونی» است.

به گزارش سحام، سیدرضا اکرمی رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری که درانتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ حامی میرحسین موسوی بود، درمصاحبه‌ای گفت که به شرعی و قانونی بودن حصر «میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی» باور دارد و با تمام وجود پذیرای آن است!

اکرمی در پاسخ به این سوال مجری برنامه تلوزیونی«شناسنامه» که چگونه درانتخابات ٨٨ به سمت میرحسین موسوی رفت، گفته است: «من تنها نبودم، ستادی تشکیل دادیم آقای غفوری‌فرد و دکتر آخوندی و آقای کاتوزیان و من ستادی به عنوان حمایت از میرحسین را درست کردیم.»

وی درادامه گفته است: «من برای خودم سه تا دلیل داشتم دوران دفاع (جنگ هشت ساله ایران و عراق) ایشان نخست وزیر بود چندسالی هم که من نماینده بودم ایشان را از نزدیک دیدم ساده زیستی و کوشش و تلاش داشت. بیست سالی هم که از زمان نخست وزیری تا آن‌زمان رخ داده بود من انصافا نقطه منفی از ایشان ندیدم درجامعه روحانیت مبارز هم نشسته بودیم برخی صحبت کردند که آقای میرحسین با رهبری زاویه دارد به دلیل آن قرائن دوره ریاست جمهوری و نخست وزیریش.»

این مشاور حسن روحانی درپاسخ به این سوال که نقطه قوت و ضعف ٨ سال ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد چه بود گفت: «آقای احمدی ‌نژاد تلاش و کوشش و دوندگی کرد،اما وجدانا قانون‌مدار نبود، قانون‌گریزبود، مهر و محبت را شعار داد.»

اهالی فرهنگ هم ارشاد می‌خواهند هم گشت ارشاد

وی درمورد این‌که آیا اختلاف نظری با حسن روحانی دارد، ابراز عقیده کرد: «بله حتماً. روحانی در تالار هنر سخنانی با هنرمندان داشتند و به شوخی گفتند اهل فرهنگ، ارشاد و گشت ارشاد نمی‌خواهند. من وقتی به قرآن مراجعه کردم دیدم که اهل فرهنگ هم ارشاد و هم گشت ارشاد می‌خواهند. دلیل من آیات قرآن مجید است. اهل فرهنگ حتماً دقت و صرافت دارند و مراقبت‌شان هم باید زیاد باشد و افراد دلسوز خیرخواه هم باید مراقب آن‌ها باشند و هرجا که لازم است به آنها تذکر دهند.»

گفتنی‌است پس از انتشار «بخشی» از مذاکرات محرمانه شورای‌عالی امنیت ملی در سحام، موج فشارها برحسن روحانی برای تکذیب این گزارش شدت یافته است.

«محمدرضا صادق» مشاور حسن روحانی، «حسین شریعتمداری» مدیرمسئول روزنامه کیهان، «سید رضا اکرمی» رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، «حسام الدین آشنا» دیگر مشاورحسن روحانی و«کیوان خسروی» سخن‌گوی شورای‌عالی امنیت ملی هرکدام به نوعی، گزارش سحام را رد کرده و سعی درالقای«قانونی و شرعی بودن حصر رهبران جنبش سبز» دارند.

«حسین شریعتمداری» نماینده ولی فقیه و مدیرمسئول روزنامه کیهان پا را فراتر گذاشت و اعلام کرد «حسن روحانی مصوبه حصر رهبران جنبش سبز را امضاء کرده است.»

حال باید منتظر ماند و دید که اگر حسن روحانی خود «مصوبه احتمالی» شورای‌عالی امنیت ملی را امضاء کرده است، برچه اساسی در وعده‌های انتخاباتی خود وعده «رفع حبس و حصر از رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی» را به مردم داده است؟!