سه شنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۸

درگیری و تشنج شدید درتالار بورس تهران

منتشر شده در: .

talare-bourse-tehran-saham-news تعدادی از سهامداران بورس تهران، امروز صبح در اعتراض به افت شاخص بورس و اوضاع نامناسب اقتصادی در سالن بورس تهران تجمع کردند.

 

بنا به گزارش‌های ارسالی به سحام، دراین تجمع که به خشونت نیز کشیده شد، شیشه‌های تالار بورس تهران شکست و تعدادی از وسایل اداری داخل این تالار دچار خسارت‌های زیادی شد.

درهمین حال جو بازار بورس امروز بسیار بد گزارش شده است، این در حالی‌است که درهای اصلی تالار بسته بوده و حراست مجموعه مانع از خروج معامله گران و سهامداران از سالن بورس شده است.

هم‌چنین بنا به گزارش‌های ارسالی به سحام، جو امنیتی در سراسرخیابان‌های حافظ، جمهوری، ولیعصر و مرکز شهر تهران حاکم بوده است.

از امروز صبح نیروهای انتظامی و یگان‌های ضد شورش با تجهیزات کامل نبرد شهری، در خیابان‌های اطراف تالار بورس تهران مستقر شده اند و جو حاکم در مبادی منتهی به تالار بورس تهران امنیتی گزارش شده است.

علت درگیری‌های امروز،«سقوط شاخص» بورس درماه‌ها و روزهای اخیر و «متضررشدن» سهامداران از اصل سرمایه گزارش شده است.

bourse-tehran-saham-news

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: «آن‌چه امروز در بازار اتفاق افتاد ناشی از جو وحشت به وجود آمده بود. گزارش های بد 9 ماهه هم به این فضا دامن زد و مردم را به واکنش واداشت.»

به گزارش ایلنا درحالی‌که امروزهم برای چندمی روز متوالی شاخص بورس قرمز بود معامله گران و سرمایه گذاران خرد بورس که بیشتر از مردم عادی بودند تحمل خود را از دست دادند و برای دقایقی برخی از آنها شروع به اعتراض کردند و خواستار رسیدگی مسولین به وضع بازار شدند درحالی‌که این اعتراض‌ها دیگر به فریاد تبدیل شده بود معترضان اقدام به ترک تالار کردند.

حامد قاسمی کارشناس بورس علت این امر را تداوم ریزش بازار می داند و می گوید الان به مدت چند هفته است که شاخص بازار بورس افت می کند به طوریکه امروز این شاخص به 6500 رسید که 378 واحد افت داشت.