چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹

پیام تبریک احمد منتظری به مولوی عبدالحمید

منتشر شده در: .

Ahmad-Montazeri-saham-news

«احمد منتظری» فرزند آیت الله منتظری به مناسبت حلول ماه ربیع الاول و تولد پیغمبر بزرگ اسلام(ص)، طی پیامی به مولوی عبدالحمید، ایام هفته وحدت را به وی و اهل سنت ایران تبریک گفت. به گزارش سحام، در متن این پیام آمده است:

باسمه تعالی

برادر بزرگوار جناب شیخ الاسلام مولوی عبدالحمید
سلام علیکم

حلول ماه ربیع الاول و ماه ولادت حضرت رحمة للعالمین محمد بن عبدالله(ص) و هفته وحدت را که امسال مصادف با اهدای جایزه «تلاش‌گرحقوق بشر» به جنابعالی است، خدمت شما و برادران و خواهران سیستان و بلوچستان و همه مردم شریف ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

تلاش و توفیقات شما درایجاد اتحاد وهم‌دلی بین مردم اهل سنت و نظام جمهوری اسلامی، امری بدیهی برای همگان است. تلاش برای آزادی مرزبانان گروگان گرفته شده، و تلاش‌های بی‌وقفه برای برقراری اتّحاد و روابط آشتی‌جویانه بین اقوام و گرایش‌های مختلف مذهبی دراستان سیستان و بلوچستان ازجمله فعالیت‌های انسانی اسلامی شماست. گرچه این تلاش‌های دلسوزانه با بی‌مهری‌هایی مانند ممنوع الخروجی جنابعالی مواجه شد، ولی خوشبختانه شما به تأسی از پیامبراخلاق و مدارا، با سعه صدر و گذشت با آن مسائل برخورد نموده و درجهت رفع تفرقه و اختلاف، مصالح عالیه کشور و مردم مظلوم را بر مصلحت دنیایی خود ترجیح دادید.

امید است درهفته وحدت امسال، هم‌دلی و همکاری بین جماعت شیعه و سنّی بیشتر شود و به جای دامن زدن به مفترقات، به نقاط مشترک‌مان بی‌اندیشیم و درجهت رفع مشکلات دنیای اسلام که در رأس آن تحجّر و تندروی است بکوشیم.

اعلام هفته وحدت توسط آیت الله العظمی منتظری استفاده از یک نقطه اختلاف درتاریخ تولد پیامبرعظیم الشأن اسلام درجهت وحدت بین مسلمین بود که امیدوارم با پیگیری‌های علمای اسلام هر روز تحکیم بیشتری حاصل گردد.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
1393/10/5
احمد منتظری