پنج شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۹

ورود سازمان بازرسی کل کشور به پرونده دکل نفتی گم شده ۷۸ میلیون دلاری

منتشر شده در: .

Nader-Ghazipour-saham-news

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سازمان بازرسی کشور در حال پیگیری دکل گم شده 78 میلیون دلاری است ،گفت: برخی از شنیده‌ها حاکی از آن است که دکل نفتی مفقودی ایران توسط دلالان به یکی از کشورهای همسایه اجاره داده شده است.

به گزارش سحام، نادرقاضی‌پورنماینده مردم ارومیه درباره سرنوشت دکل نفتی گمشده ایرانی به خبرگزاری مجلس گفت: با پیگیری‌ها و نامه‌نگاری که در زمینه مفقود شدن دکل نفتی ایرانی داشتیم، دکتر لاریجانی رئیس مجلس دستور بررسی دکل گمشده ۷۸ میلیون دلاری «دین» را به مروی رئیس کمیسیون انرژی مجلس داد.

نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی افزود: رئیس کمیسیون انرژی مجلس موضوع مفقود شدن دکل نفتی را برای پیگیری به سراج رئیس سازمان بازرسی، رحیمی رئیس دیوان محاسبات کشور، شجاع‌الدین بازرگانی معاون وزیرنفت و منوچهری مدیرتاسیسات دریایی ایران ارجاع داده است.

قاضی‌پورگفت: برخی شنیده‌ها حاکی از آن است که به دلیل عدم پرداخت اقساط دکل نفتی خریداری شده درسال 90 که درحال حاضر مفقود شده از سوی دلالان این دکل نفتی به کشور دیگری اجاره داده‌ شده است که البته این موضوع مورد تایید نیست.

وی ادامه داد: سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور به من اطلاع داد که در زمینه مفقود شدن دکل نفتی ایران پرونده‌ای در سازمان تشکیل و موضوع پیگیری می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: در هرصورت مسائل مربوط به این دکل نفتی باید روشن و موضوع در کمیسیون صنایع و معادن و صحن علنی مجلس گزارش شود.

گفتنی ست یک دستگاه دکل نفتی با حدود مبلغ 78 میلیون دلار درسال 90 به نام دکل «دین»از یک شرکت ترک خریداری شده، ولی تاکنون این دکل به ایران انتقال نیافته است.