چهارشنبه, ۳۰ مرداد , ۱۳۹۸

فشار روز افزون بر کاظمینی بروجردی

منتشر شده در: .

kazemeini-Broujerdi-saham-news

سید محمدحسین کاظمینی بروجردی، زندانی سیاسی و عقیدتی جمهوری اسلامی در مکانی غیر از زندان اوین نگهداری و تحت شکنجه قرار دارد.

بنا‌ به گزارشات ارسالی به سحام، آقای کاظمینی بروجردی در قرنطینه و درمحلی نامشخص، خارج از زندان اوین و با دست و پای بسته نگهداری می‌شود.

صبح روز شنبه 12 مهرماه خانواده بروجردی برای ملاقات وی به زندان اوین مراجعه می‌کنند و پس از اصرار و اعتراض، ماموران این زندان موافقت کردند تا ملاقات کوتاهی با وی صورت گیرد.
سرانجام پس از سپری شدن مدت زمانی، وی را از محلی خارج از زندان اوین با دست‌ها وچشمان بسته در داخل یک خودرو به‌ سوی زندان آورده‌اند.

خانواده این زندانی سیاسی وضعیت جسمانی او را بسیار وخیم گزارش کرده‌اند.
وی دراین ملاقات گفته است مرا دریک سلول انفرادی با دست و پای بسته نگه می‌دارند و شکنجه می‌کنند.

پیش از این سحام در گفت‌وگویی با رویاعراقی، سخن‌گوی سیدمحمدحسین کاظمینی بروجردی، از شدت مصائب رفته به وی پرده برداشته بود. رویاعراقی دراین گفت‌وگو تصریح کرده بود که:«به خانواده این زندانی عقیدتی اعلام شده است که وی تا زمان اجرای حکم اعدام، ممنوع تلفن و ممنوع الملاقات می باشد.»

همچنین موحدی، دادستان دادگاه ویژه روحانیت طی ملاقاتی به آقای بروجردی گفته است که«ما اهل مناظره نیستیم، ما محاکمه می کنیم واعدام.»

پس از سفر حسن روحانی به نیویورک، فشار بر زندانیان سیاسی و عقیدتی جمهوری اسلامی افزایش یافته است. چندی پیش محسن امیراصلانی با اتهام ادعایی توهین به حضرت یونس(ع) و به دلایل عقیدتی اعدام شد و پس از آن فشار بر کاظمینی بروجردی افزایش یافته است. همچنین اخباری نیز مبنی برفشار به محمدعلی طاهری، ینیان‌گذارعرفان حلقه مخابره شده است.