سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹

بازداشت محسن شجاع

منتشر شده در: .

Mohsen-Shoja-saham-news
محسن شجاع از فعالان مدنی و هنرمند کشورمان بازداشت شد.

به گزارش سحام، وی ساعت ۷ بعدازظهر روز چهارشنبه ۱۲ شهریور پس از ملاقات با محمد نوری‌زاد، هنرمند منتقد حکومت ایران در خیابان طالقانی و روبروی سفارت سابق آمریکا بازداشت شد.
شجاع پس از بازداشت به خیابان وزرا منتقل و پس از تشکیل پرونده به دادسرای اوین اعزام شد. محسن شجاع هم اینک در زندان اوین به سر می برد.

یک منبع نزدیک به خانواده محسن شجاع به خبرنگار سحام گفت که وی درحالت روحی مساعدی به سر نمی برد و برای وی قرار وثیقه تعیین شده است.

از دوشنبه جلوی زندان اوین قدم می زنم

محمد نوری‌زاد دراعتراض به بازداشت محسن شجاع در صفحه فیس بوکش چنین نوشته است:
من جوان کتابی را با نام «نیما آهی» می شناختم. در فیسبوک اسمش این بود. هر چه درکلانتری می گفتم با نیما آهی چه کرده اید، می گفتند فردی به این اسم نمی شناسیم. بعداً که دفترهای خود را کاویدند، معلوم شد اسم واقعی اش «محسن شجاع» است. پنجشنبه و جمعه، تلفن محسن خاموش بود. شنبه تا دیروقت پیگیر وی بودم. دانستم او را – بی آنکه خطایی مرتکب شده باشد – از کلانتری به پلیس امنیت در میدان نیلوفر، و از آنجا به مرکز مبارزه با مفاسد اجتماعی در خیابان وزرا‌، و از آنجا به دادسرا، و از دادسرا احتمالاً به زندان اوین منتقل کرده اند. سخن کوتاه کنم و بگویم: اگر این جوان تا یک‌شنبه آزاد نشود، من از روز دوشنبه قدمگاه خود را به مقابل زندان اوین منتقل می کنم.