دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹

علی جنتی: افراد با تفکر حجاب را قبول کنند

منتشر شده در: .

ali-janati-saham-news

علی جنتی گسترش فرهنگ قرآنی را از جمله برنامه های دولت یازدهم عنوان کرد و گفت:«انتظار مقام معظم رهبری این بود که از حدود 77 میلیون ایرانی، حداقل 10 میلیون نفر حافظ قرآن باشند که این امر توسط وزارت ارشاد با سرعت زیادی در حال انجام است.» 

به گزارش سحام به نقل از رسانه ها، علی جنتی با حضور در نمازجمعه این هفته شهرستان گرگان، ضمن ابراز خرسندی از حضور دراستان گلستان گفت: برای من توفیق است که دراستان گلستان با این سابقه تاریخی و تمدن حضور دارم. زیرا استان گرگان مهد علما، دانشمندان، عرفا وادبیان بزرگی است.

وی به شرایط شروع به کار دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: در شرایطی کار خود را آغاز کردیم که کشور شرایط سختی را پشت سر گذاشته بود. رکود و فشاراقتصادی، بیکاری گسترده، تورم بالای ۴۰ درصد که درهیچ یک از دوره های گذشته نبود در کشور حاکم بود و این کار ما را سخت کرد.

وی بیان کرد: این نرخ تورم نه در سال ۶۸ که آیت الله هاشمی رفسنجانی بود، نه سال ۷۶ و نه در سال ۸۴ وجود نداشت و هیچ کدام از دولت ها کار خود را با تورم بالا آغاز نکردند و تورم در شروع کار آن ها زیر۲۰ درصد بود.

جنتی شرایط بد کشور را شامل جناح بندی ها و درگیری های سیاسی، هرج و مرج در بازار طلا و ارز عنوان کرد و گفت: درآن دوران علی رغم مشکلات اقتصادی، نقدینگی کشوراز 60 هزارمیلیارد تومان به 500 هزار میلیارد تومان رسیده بود و دولت جدید هم تلاش کرد در درجه اول با مساله گرانی و تورم مبارزه کند که خوشبختانه کاملا موفق بود.

وی افزود: دولت براساس برنامه خود تلاش کرد تا پایان سال تورم را به 25 درصد برساند که امروز در 5 ماه اول تورم سال به 22 و نیم درصد رسیده است، نرخ ارز و طلا هم تا اندازه ای تثبیت شده و در فضای سیاسی کشور هم آرامش حکم فرما شده است.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی بیان کرد: برای توسعه کشور دولت تلاش می کنیم تا واحدهای تولیدی را رونق دهیم و سرمایه گذاران داخلی و خارجی را جذب کنیم. درطول این مدت سرمایه‌گذاران زیادی وارد کشور شده اند.

وی عامل ورود سرمایه گذاران را فضای آرام سیاسی کشور دانست و گفت: در نظر داریم یارانه هایی که در گذشته به همه اقشار جامعه پرداخت می شد، به سمتی جهت دهیم تا افرادی که درآمد میلیاردی دارند قطع شوند واین یارنه ها دراختیارافراد ضعیف باشد.

وی اضافه کرد: تلاش برای تامین سلامت و کاهش هزینه های بیمارستانی، تامین امنیت غذایی حدود 6 میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد وایجاد فضای امید نسبت به آینده برای مردم، رونق صادرات، واجرای سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی که توسط مقام رهبری ابلاغ شد ازاقدامات دولت در یک سال گذشته است.

وی بیان کرد: راه نجات کشور تکیه برتولید داخل واستفاده از نیروهای داخل است.

جنتی شعار دولت را اعتدال و جلوگیری ازافراط و تفریط و مبارزه با خشونت عنوان کرد و گفت: این شعار توسط ریاست جمهوری در سازمان ملل هم مطرح شد وهیچ کشوری حتی رژیم صهیونیستی نتوانستند در برابرآن مخالفت کنند.

علی جنتی اظهار کرد: در حوزه فرهنگ تلاش دولت ایجاد فضایی است که همه اقشار فرهنگی، اندیشمندان، نویسندگان و روزنامه نگارانی که به نظام اسلامی معقتد هستند بتوانند آزادانه به بیان افکارخود بپردازند وآن‌چه می خواهند بنویسند و منتشر کنند.

وی تصریح کرد: توجه ویژه دولت به کانون های فرهنگی مساجد است، زیرا مساجد مرکز توسعه فرهنگی اسلام و کشور به شمار می روند. در کشور بیش از18هزار مسجد تحت پوشش کانون ها قرار دارند که توسط وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی حمایت می شوند.

وی گسترش فرهنگ قرآنی را از جمله برنامه های دولت یازدهم عنوان کرد و گفت: انتظار مقام معظم رهبری این بود که از حدود 77 میلیون ایرانی حداقل 10 میلیون نفر حافظ قرآن باشند که این امرتوسط وزارت ارشاد با سرعت زیادی درحال انجام است.

جنتی گفت: امروز مساجد ما محفل تدبر و تفکر در قرآن است واین موضوع با جدیت توسط دولت دنبال می شود.

وی اضافه کرد: در حوزه فرهنگ، تمرکز ما دربحث فرهنگ عمومی و مبارزه با تهاجم فرهنگی است، زیرا ملت ما با فرهنگ و تمدن چند هزارساله مورد هجمه دشمنان اسلام قرار گرفته است.

وی ادامه داد: دشمن در حوزه فرهنگ عمومی کار و زندگی، عبور و مرور و حتی زندگی ملت ما را هدف گرفته است، از سویی از طریق ماهواره خانواده های ما را تحت تاثیر قرار داده است.

وزیرارشاد گفت: تشکیل شورای فرهنگ عمومی شهرستان ها که با ریاست ائمه جمعه برگزار می شوند، از برنامه های مهم برای کمک به فرهنگ عمومی کشور است که و وظیفه و رسالت آن ها گسترش فرهنگ اسلامی است.

وی بحث حجاب و عفاف برنامه های مهم فرهنگی دولت یازدهم معرفی کرد و گفت: تلاش داریم تا با بالا بردن سطح تفکر در جامعه این فرهنگ ایجاد شود که افراد با فکر خود حجاب را قبول کنند.