سه شنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۸

پرونده بورسیه‌های غیرقانونی دردولت گذشته را با جدیدت پیگیری کنید

منتشر شده در: .

Najafi۲۲ تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن تقدیرازعملکرد رضا فرجی دانا درمدت کوتاه حضورش در وزارت علوم از محمدعلی نجفی درخواست کردند که پرونده بورسیه‌های غیرقانونی در دولت گذشته را با جدیت پیگیری کند.

به گزارش سحام به نقل از ایلنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

چند صباحی از شنیدن خبری که باعث بهت و حیرت جامعه دانشگاهی و روشنفکران و دلسوزان نظام شد می‌گذرد، خبر مبنی بود برامکان استیضاح وزیر علوم، آن هم وزیرعلومی که به گفته بسیاری از کارشناسان یکی از بهترین و کارامدترین وزرای پس از انقلاب بود، درابتدا همه گمان می‌کردند این خبر شایعه‌ای بیش نیست و حتی تندروها و دلواپسان هم وزیری را که این‌چنین خالصانه و مدبرانه به نظام و جامعه دانشگاهی (که فرزندان نظامند) خدمت می‌کند و دارای حمایت این قشر عظیم است هدف قرار نداده و در کارش، کارشکنی ایجاد نمی‌کنند.
وقتی که خبر رسما اعلام شد نه تنها در دل دانشگاهیان بلکه در دل بسیاری از شهروندان غیردانشگاهی هم نوعی یاس و دلسردی از نمایندگان و وکلای خود در مجلس به وجود آمد. چراکه دیدند عده‌ای صرفا به دلایل شخصی و سیاسی و بدون هیچ‌گونه دلیل و پشتوانه تخصصی و بدون درنظر گرفتن نظر کارشناسان و جامعه دانشگاهی که خود صاحبان اصلی وزارت علومند، استیضاحی را رقم زدند که ازنظرغیرتخصصی و سیاسی بودن اگر نخواهیم بگوییم بی‌نظیر، یکی از کم‌نظیرترین استیضاح‌هایی بود که صحن مجلس به خود دیده است.
هرچند که استیضاح وزرا حق مجلس است و استفاده از حق مجاز و مشروع، اما سواستفاده از حق قاعده‌ای جداست که از نظراخلاقی و حقوقی مذموم و منفور است و دراین استیضاح ما با مصداق و مثالی روشن از سواستفاده از حق توسط عده‌ای از نمایندگان روبه‌رو شدیم.
ما تشکل‌های دانشجویی مستقل اصلاح‌طلب دانشگاه‌های آزاد اسلامی به عنوان نمایندگان دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسرکشور که اکثریت جامعه دانشگاهی را تشکیل می‌دهند حمایت قاطعانه خود را ازعملکرد وزیر دانای دولت یازدهم اعلام می‌داریم و به شخص ایشان و هم‌چنین به تمام مردم کشور عزیزمان ایران اعلام می‌داریم که ازنظر ما این استیضاح صرفا سیاسی بوده و عملکرد وزیرعلوم دولت یازدهم و یا بهتر بگوییم وزیر دانای خود را تایید می‌کنیم و باور داریم که تا مدت‌ها عملکرد و خصوصیات اخلاقی و کاری ایشان به عنوان الگوی وزرای دولت شناخته خواهد شد. چراکه ایشان از وزارتخانه و هیات دولت بیرون رفته است اما از یاد و ذهن جامعه دانشگاهی هرگز بیرون نخواهد رفت.
ما به دولت و وزیر خود می‌گوییم که می‌دانیم، هم دلیل استیضاح را هم دلیل کارشکنی، کارشکنان را و هم دلیل دلواپسی دلواپسان و لرزش بدن‌هایشان را. شاید عده‌ای بگویند که فرجی دانا در صحن مجلس محکوم شده واعتماد مجلس را از دست دادهؤ، اما به تمام مردم میهن‌مان ایران مخصوصا به جناب فرجی دانا می‌گوییم که در صحن دانشگاه و در محضر دانشگاهیان ایشان به عنوان فردی مسئول و با اخلاق شناخته شده واعتماد دانشگاهیان را از دست نداده است.
درپایان به آقای نجفی بابت انتخاب ایشان به عنوان سرپرست وزارت علوم تبریک می‌گوییم وامیدواریم که ایشان تمام توانایی خود را به کارگیرند که جانشین خوبی برای وزیر دانای ما باشند و ازایشان درخواست نه بلکه توقع داریم همان‌گونه که رییس جمهور محترم هم فرمودند راه و روش جناب فرجی دانا را که همان راه روش دولت یازدهم هم هست با جدیت و پشتکار ادامه داده و همان طور که معاون اول رئیس جمهورآقای جهانگیری اعلام کردند، پرونده بورسیه‌های غیرقانونی را با جدیدت پیگیری کنید چرا که معتقدیم با روشن شدن وضعیت این پرونده‌ها و شفافیت آنها دلیل بسیاری از کارشکنی‌ها و دلواپسی‌ها و لرزیدن‌ها برای عموم مردم روشن خواهد شد. باشد که شماهم مانند جناب فرجی دانا در محضر جامعه دانشگاهی سربلند باشید.
۱- انجمن اسلامی دانشجویان تهران غرب
۲- تشکل اسلامی سیاسی امید ایران شیراز
۳- تشکل اسلامی سیاسی آفتاب علوم و تحقیقات فارس
۴- انجمن اسلامی دانشجویان آمل
۵- تشکل اسلامی سیاسی گفتمان انقلاب اسلامی تنکابن
۶- تشکل اسلامی سیاسی انصار المهدی بابل
۷- انجمن اسلامی دانشجویان تبریز
۸- انجمن اسلامی دانشجویان مراغه
۹- انجمن اسلامی دانشجویی مراغه
۱۰-انجمن اسلامی دانشجویان تربت حیدریه
۱۱-انجمن اسلامی دانشجویان کاشمر
۱۲-انجمن اسلامی اندیشه های دانشجویی مشهد
۱۳-انجمن اسلامی دانشجویان مشهد (دانشکده علوم سیاسی و حقوق)
۱۴-انجمن اسلامی دانشجویان اراک
۱۵-انجمن اسلامی دانشجویان قزوین
۱۶-تشکل اسلامی سیاسی انتقاضه ضد صهیونیسم بروجرد
۱۷-جامعه اسلامی دانشجویان خرم آباد
۱۸-تشکل اسلامی سیاسی اندیشه سبز کرمانشاه
۱۹-انجمن اسلامی دانشجویان قم (برادران)
۲۰-انجمن اسلامی دانشجویان ورامین
۲۱-انجمن اسلامی نواندیش مرودشت
۲۲- هیات موسس انجمن اسلامی دانشجویان تهران مرکز