دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹

مرگ یک کارگر براثر ضرب وشتم ماموران منتسب به شهرداری تهران

منتشر شده در: .

کارگری که بر اثر ضرب و شتم توسط ماموران گشت سد معبر منسوب به ناحیه ۴ منطقه ۴ شهرداری تهران به مدت یک هفته در بیمارستان بستری شده بود، سرانجام روز پنجشنبه ۲۳ مردادماه در بیمارستان نورافشار تهران جان باخت.

به گزارش سحام به نقل ازایلنا، خانواده«علی چراغی»، کارگر ۴۱ ساله‌‌ای که صاحب چهار فرزند است درباره اتفاقات منجر به فوت او گفته‌اند که او روز۱۶ مرداد به همراه پسر۱۴ ساله‌ به خیابان تهران‌پارس رفته بود که درساعت۱۰صبح حوالی اتوبان باقری، نبش خیابان ۱۹۶غربی با ماموران شهردا‌ری درگیر می‌شود.

ابوالفضل چراغی، پسر۱۴ ساله علی چراغی درباره روز حادثه می‌گوید: من و پدرم سوار بر وانت کنارخیابان در حال حرکت بودیم که ناگهان یک وانت سدمعبر ناحیه چهارمنطقه۴ مقابل ماشین ما پیچید و راه را بست. چهار ماموری که ازاتومبیل پیاده شدند، از پدرم خوستند که پیاده شود. من به در خواست پدرم در وانت ماندم واز داخل مکالمه آن‌ها را می‌شنیدم.
یک مامور به پدرم گفت که وانت توقیف است. پدرم اصرار داشت که شما حق توقیف ماشین را ندارید و باید با پلیس۱۱۰ تماس بگیریم. پدرم شروع به تماس با پلیس کرد که دراین هنگام چند مامور همزمان با پدرم درگیر شدند و یکی ازآنان از پشت دستهای پدرم را گرفت و سایرین مشغول ضرب و شتم او شدند. هنگامی که من مشغول پیاده شدن از ماشین بودم دیدم که یکی از ماموران با «پنجه بکس» به سمت چپ سر پدرم ضربه‌ای وارد کرد و پدرم به زمین افتاد. من قصد نزدیک شدن به پدرم را که بی‌هوش روی زمین افتاده بود را داشتم، اما ماموران به گمان اینکه پدرم تمارض می‌کند، ضربه‌ای به من زدند واجازه نزدیک شدن به پدرم را ندادند، اما بعد از دخالت کسبه محل، هر چهار مامور سوار بر وانت از صحنه گریختند.