جمعه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۸

انتشار قسمت اول نامه محمدعلی طاهری خطاب به احمد شهید

منتشر شده در: .

mohamad-ali-taheri-saham-news

محمد علی طاهری ، زندانی عقیدتی و مبدع دو طب مکمل ایرانی – عرفانی فرا درمانی و سایمنتولوژی ، در اردیبهشت 1390 ، برای دومین بار توسط اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شد و از آن زمان تاکنون در سلول انفرادی زندان اوین به سر می برد. وی طی نامه ای مبسوط به دکتر احمد شهید ، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران به شرح شکنجه های روحی و جسمی وارده بر خود و سایر زندانیان سیاسی – عقیدتی در بند ویژه سپاه پاسداران ( دو – الف) پرداخته است. نامه محمدعلی طاهری به همراه دستور العمل انتشار آن خطاب به شهناز نیرومنش – از شاگردان وی – نگاشته و حاوی نکات مهمی ست.
این نامه برای انتشار در اختیار سحام گذاشته شده که بخش اول آن اکنون منتشر می گردد:

پیش تر سحام خبر مربوط به در اختیار گرفتن این نامه را منتشر کرده بود که فشارهای امنیتی فزاینده ای بر محمد علی طاهری برای اخذ اعتراف علیه خود و اجرای حکم اعدام وی ، در جریان است. چند روز پس از انتشار این خبر ، همسر محمدعلی طاهری توسط اطلاعات سپاه دستگیر شد و بنا بر برخی اخبار ، برای تکذیب این نامه و اعلام عدم انتساب آن به محمد علی طاهری ، تحت فشار قرار گرفته است. این نامه در دو بند نگارش یافته است ؛ بند نخست آن مربوط به شرح شکنجه های وارده بر محمدعلی طاهری ست و بخش دوم آن ، مربوط به مشاهدات و کسب اطلاعات محمدعلی طاهری ، از شکنجه های رفته بر سایر زندان سیاسی – عقیدتی در بند سپاه پاسداران زندان اوین است. بدین وسیله سحام مبادرت به انتشار بخش دوم نامه محمدعلی طاهری می کند :

 

ریاست محترم/ گزارشگر محترم حقوق بشر

جناب آقای احمد شهید ، احتراما اینجانب محمد علی طاهری ، فرزند محمد متولد ۱۳۳۵ بنیان گذارعرفان حلقه (کیهانی) ، فرا درمانی و سایمنتولوژی که از طرف سازمان اطلاعات سپاه ، سال ۸۹ به اتهام اقدام علیه امنیت کشور دستگیر شده و پس از ۶۷ روز حبس در سلول انفرادی در اوین ، بند ۲ الف (بازداشتگاه اختصاصی سازمان اطلاعات سپاه) ، مجددا اوایل سال ۹۰ با پاپوش های امنیتی و اتهامات ساختگی ارتداد ، محاربه با خدا و رسول خدا، توهین به مقدسات ، مفسد فی الارض و سب النبی دستگیر و به سلول انفرادی همان بند منتقل شده و در خلال بازپرسی و بازجویی، تخلفات و جرایم زیر از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای اوین (آقای اسدی) و ۶ نفر از بازجوها اعمال گردید که برخی از موارد آن جهت هرگونه بررسی و اقدام تقدیم میگردد (و آماده دادن شهادت حضوری هستم):

 

* گزارش برخی از تخلفات و جرائم ارتکابی در مورد سایر افراد هم سلولی (بعد از سلول انفرادی و در اتاقهای ۲ نفره)

۱) استفاده از خانه ها و مکانهای شخصی جهت بازجویی که شواهد موجود نشان می دهد که در هر منطقه ای از این مکان ها وجود داشته و بازجوها برخی از متهمین را در این مکان های غیر رسمی مورد بازجویی قرار می دهند.
۲) ضرب و شتم افراد (چند مورد گزارش شده) ، فحاشی ، هتک حرمت (هم در بازداشتگاه و هم در خانه های شخصی گزارش شده)
۳) گرفتن اعترافات زوری ، دیکته شده و خلاف واقع ، تهیه مصاحبه های فرمایشی و… (هم در بازداشتگاه و هم در خانه های شخصی)
۴) دریافت دست خط و امضای اجباری ، مبنی بر نداشتن وثیقه در پایان هر دوره بازداشت موقت در مورد بعضی از متهمین.
۵) تهدید متهم به صدمه رسانیدن ، جلب و … اعضای خانواده.
۶) گروگان گیری خویشاوندان درجه یک افراد ، برای معرفی خود ، خصوصا در مورد متهمین خارج از کشور(دو مورد گزارش شده)
۷) استفاده از اتهامات بدون دلیل و مدرک به منظور باز گذاشتن پرونده های مفتوح برای افراد
۸) اعمال فشار برای گرفتن شهادت کذب علیه دیگران (خصوصا شخصیت های ویژه)
۹) وارد کردن اتهام (به طور عمده کذب) ارتباط نامشروع برای کلیه متهمین (مگر بعضی از متهمین سالخورده).
۱۰) تلاش برای برهم زدن کانون خانوادگی متهمین ، از طریق دادن اطلاعات نادرست در مورد روابط خصوصی متهمین به خانواده به منظور منزوی کردن متهمین و عدم پیگیری و دفاع خانواده های زندانیان از وضعیت محبوسین.
۱۱) آزادی عمل در بازداشت موقت افراد در بازداشتگاه ۲- الف به هر مدت دل خواه توسط بازجوها.
۱۲) دستگیری افراد بدون در دست داشتن مدارک جرم لازم و کافی و مدرک سازی و جستجوی مدارک بر طبق سناریوهای از پیش تعیین شده پس از دستگیری متهمین از طرق مختلف.
۱۳) عدم اجازه ملاقات و تماس با وکیل در کلیه مدت بازپرسی و بازجویی و تهیه دفاعیه و حضور وکیل در پرونده فقط به عنوان تشریفات.
۱۴) عدم استقلال قضات و بازپرس ها در تعیین تکلیف وضعیت متهمین و اعمال نظر بازجوها در کلیه موارد دادرسی.
۱۵) عدم انتقال و گزارش شکایات متهمین در خصوص بازپرسی ، بازجویی ، دادگاه و … به مراجع ذی صلاح قانونی
۱۶) ترور شخصیت و بدنام کردن افراد و حاکم بودن اصل مجرم بودن متهمین ، مگر خلاف آن صادر شود.

mohamad-ali-taheri-saham-news
رونوشت:

ریاست قوه قضائیه – دفتر حقوق بشر قوه قضائیه – بیت رهبری- حفاظت قوه قضائیه – مراجع محترم تقلید – ریاست جمهوری – ریاست مجلس – آقای علی مطهری نماینده مجلس – حقوق بشر اتحادیه اروپا

 

امضا: محمدعلی طاهری