شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹

پیام مهدی کروبی خطاب به مهدی خزعلی از حصر

منتشر شده در: .

karoubi-fateme-hossein-hastهمسر و فرزند مهدی کروبی دو روز پیش به دیدار مهدی خزعلی رفتند.

به گزارش سحام٬ در این دیدار فاطمه کروبی و محمد حسین کروبی با حضور در بیمارستان امام خمینی ٬ از وی عیادت کردند و پیامی را به نقل از مهدی کروبی به وی گفتند. آقای کروبی در این پیام گفته بود:‌ “مهدی خزعلی مامور الهی است كه سخن حق را بگويد و استقامت كند، من براي او دعا می كنم.”

مهدی خزعلی در اعتراض به دستگیری خود ٬ دست به اعتصاب غذا زده است. این زندانی سیاسی که به علت ضایعات ناشی از اعتصاب در بیمارستان امام خمینی بستری است ، طی هفته گذشته تحت مراقبت های ویژه پزشکی بوده است.

طی مدتی که مهدی خزعلی در بیمارستان بستری است ، جمعی از فعالان سیاسی و مدنی از جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی ، حسین مرعشی ، محمد نوری زاد ، نسرین ستوده ، فرزند شهید بهشتی و همسر شهید باکری ضمن احوال پرسی با وی ، خواستار پایان دادن به اعتصاب غذای او شدند ، اما این زندانی سیاسی تاکنون با این درخواست ها موافقت نکرده است.

به نوشته سایت ندای آزادی٬‌ روز گذشته به دنبال امنیتی شدن فضای بیمارستان از سوی نیروهای اعزام شده از دادستانی ، رفتار ناشایستی با خانواده و همراهان و بازدید کنندگان از مهدی خزعلی شد ، به طوری که خزعلی بر اثر شدت فشارهای روحی نقش بر زمین شد.

هر چند هنوز این فضای امنیتی ادامه دارد ، اما برخی از فعالان سیاسی برای ملاقات وی به بیمارستان رفته اند. در این میان فرزند شهید آیت الله سید محمد حسین بهشتی ، به عیادت دکتر مهدی خزعلی رفته بود که مامورین امنیتی از این ملاقات جلوگیری کردند. مهدی خزعلی که تازه از اندوسکوپی برگشته بود برای دیدن فرزند شهید بهشتی به سختی از اتاق خارج شد تا در راهروی بخش با وی دیدار کند. فرزند شهید بهشتی تفسیر سوره حمد شهید بهشتی را به عنوان هدیه به مهدی خزعلی اهدا کرد.