چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸

آخرین اخبار؛ مهدی خزعلی قدرت تکلم ندارد

منتشر شده در: .

سحام – مهدی خزعلی که به دلیل اعتصاب غذای خشک در زندان رجایی شهر ، روز گذشته به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شده است ، بنا به گفته پزشکان دچار سکته قلبی شده و در بیمارستان بستری شده است.

 

بنا بر گزارش های ارسال شده به سحام ، مهدی خزعلی قدرت تکلم ضعیفی دارد و توانایی حرکت جسمی نیز ندارد ، اما وضعیت روحی وی ” خوب ” گزارش شده است. وی در برابر اصرار خانواده و دوستانش که خواهان شکستن اعتصاب غذای او شده اند ، اظهار کرده اعتصاب غذای خود را نخواهد شکست و تا لحظه مرگ به این اعتصاب ادامه خواهد داد. پیش تر مهدی خزعلی ، اعتصاب غذا را حق طبیعی هر زندانی برای رسیدن به خواسته هایش اعلام کرده بود. او به خانواده اش گفته است که اگر در این راه کشته شود ، خود را شهید می داند.

پیش تر حجت الاسلام رحمت الله بیگدلی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، از مکالمه تلفنی خود با مهدی خزعلی خبر داده بود و حال جسمی وی را وخیم گزارش کرده بود.

 

دقایقی پیش روح الله زم ، فعال سیاسی طی یادداشتی کوتاه در صفحه فیس بوک خود سه عکس از آخرین وضعیت مهدی خزعلی را منتشر کرد.  وی نوشت :

 

قابل توجه افرادی که این یکی دو روزه حسابی تهمت زدند و تخریب کردند. این سه عکس هم اکنون توسط عزیزی ، از بیمارستان امام خمینی تهران، برای بنده ارسال شده است. وضعیت مهدی خزعلی به خودی خود گویاست. کاش کمی “انصاف” وجود داشت ؛ آن وقت چقدر خوب بودیم.

mahdi-khazali 1-Saham-newsmahdi-khazali 2-saham-newsmahdi-khazali3-saham-news

گفتنی ست مهدی خزعلی ، فرزند آیت الله ابوالقاسم خزعلی ، هفته گذشته توسط نیروهای امنیتی در شهرستان نور در استان مازندران دستگیر و مستقیما به زندان رجایی شهر منتقل شد. او پس از یک روز نگهداری در بند قرنطینه زندان رجایی شهر ، به بند 2 این زندان که مختص قاتلان و منتظران احکام قصاص است منتقل و در بدو ورود به زندان دست به اعتصاب غذای خشک زد. قوه قضاییه جمهوری اسلامی اصل قانونی “تفکیک زندانیان” را در مورد این زندانی سیاسی زیر پا گذاشته و با نگهداری وی در بند قاتلان ، در عمل امکان ایجاد هر گونه خطر جسمی را بر علیه او مهیا کرده است.