چهارشنبه, ۳۰ مرداد , ۱۳۹۸

دیدار جمعی از وکلا و فعالان سیاسی و مدنی با دختران موسوی

منتشر شده در: .

saharkhiz-panahi-sotodeh-mosavi-sahamnewsجمعی از فعالان سیاسی و مدنی، وکلا، فعالان حقوق بشر و زندانیان سیاسی آزاد شده به دیدار دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد رفتند.

به گزارش کلمه، در این دیدار که در فضایی دوستانه انجام شد، حاضران ضمن اعلام حمایت از ایستادگی میرحسین و رهنورد، بر همراهی و همدلی با دختران موسوی تاکید کردند.

در این دیدار که مادر مصطفی کریم بیگی از شهدای جنبش سبز نیز حضور داشت، این مادر شهید و یکی از دختران موسوی دو پرنده را به صورت نمادین و به امید آزادی سریع تر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از قفس رها کردند.

فریده غیرت از وکلای دادگستری در این دیدار در سخنانی با اشاره به شرایط دفاع از پرونده فعالان سیاسی و مسائل و مشکلات پیرامون آن، اقدام علی مطهری در مطرح کردن مساله حصر و زندانیان سیاسی در صحن علنی مجلس را به عنوان یک تلاش قانونی قابل تقدیر دانست.

نسرین ستوده از دیگر وکلای دادگستری و زندانی سیاسی سابق نیز با اشاره به پایداری زهرا رهنورد و سابقه فعالیت های ایشان در عرصه های حقوق بشری، سیاسی و اجتماعی؛ ایستادگی وی و میرحسین موسوی را ستودنی دانست و گفت: جمع حاضر برای این در اینجا جمع شده است که حضور خود را در کنار میرحسین و رهنورد و دختران آنها اعلام کند و همراه با این جمع اعلام می کنیم که برای هرگونه کمک برای بهبود شرایط و رفع مساله حصر امادگی داریم.

عیسی سحرخیز فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق نیز در سخنان مبسوطی با اشاره به اینکه دولت برآمده از رای مردم است و به عنوان یکی از دو پایه حرکت اجتماعی و سیاسی، تلاش های ارزشمندی برای رفع مشکلات داشته است، اعلام کرد که بخش دوم این فعالیت بر دوش خود مردم و فعالان سیاسی و مدنی است.

وی با تعبیر کردن از حصر موسوی و کروبی و رهنورد به عنوان یک بی عدالتی بزرگ، تاکید کرد که فعالان اجتماعی هم باید برای حل مسائل دشواری مثل رفع حصر به دولت کمک کنند.

Mostafa Karam beygi-sahamnews

سحرخیز همچنین خاطرنشان کرد: این بی عدالتی البته در مورد دکتر رهنورد سنگین تر است، چرا که به مسائل ایشان توجه کمتری شده است.

در این دیدار همچنین مادر شهید کریم بیگی نیز درباره فرزند شهیدش، تعهد اجتماعی و رشد فکری و دغدغه های او صحبت کرد و مهدیه گلرو نیز از نگرانی های روزهای ابتدایی حصر تا امروز برای زندانیان سیاسی، استقامت محصورین و خاطراتی از دوران زندان خود گفت و ایستادگی موسوی و رهنورد را مورد تقدیر قرار داد.

جعفر پناهی، نسرین ستوده، فریده غیرت، رضا خندان، معصومه دهقان (همسر عدالفتاح سلطانی)، شهناز اکملی (مادر مصطفی کریم بیگی)، عیسی سحرخیز و تعداد دیگری از وکلا و فعالان حقوق بشری و سیاسی به همراه جمعی از زندانیان سیاسی هوادار جنبش سبز که از زندان آزاد شده اند، در این دیدار حضور داشتند.