سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹

لغو سخنرانی مصطفی ملکیان در دانشگاه شهید بهشتی

منتشر شده در: .

سخنرانی مصطفی ملکیان در دانشگاه شهید بهشتی لغو شد.

به گزارش فرارو، گفته می شود سخنرانی این پژوهشگر و اندیشمند به خواست دانشگاه لغو شده است.

پیش از این اعلام شده بود که مصطفی ملکیان به دعوت گروه فلسفه ظهر امروز در این دانشگاه سخنرانی خواهد کرد.

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه در این باره به نقل از رییس بسیج دانشگاه شهید بهشتی نوشت: «حضور فتنه‌گران در دانشگاه شهید بهشتی نمی‌تواند بدون برنامه‌ریزی باشد و به نظر می‌رسد جریان فکری خاصی برنامه‌های دانشگاه شهید بهشتی را مدیریت می‌کند.»

گزارش ها حکایت از آن دارد که التهاب در فضای دانشکده ادبیات دانشگاه شهید بهشتی از صبح امروز مشهود بوده است. حتی پلاکاردهایی علیه ملکیان در محل سخنرانی نصب شده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی با بیان سخنانی تهدیدآمیز در این باره، به فارس گفته: «درباره حضور محمد خاتمی مسئولین دانشگاه پاسخ مناسبی ندادند و با حضور مصطفی ملکیان گویی قرار است حضور فتنه گران در دانشگاه شهید بهشتی تبدیل به یک رویه شود و باید منتظر بمانیم تا در روزهای آینده دانشگاه تبدیل به جولانگاه سیاسی فتنه گران و تئوریزه کردن برنامه‌های آنان باشد. در صورتی که اقدام عاجل برای لغو برنامه مصطفی ملکیان صورت نگیرد مسئولین دانشگاه باید منتظر پاسخ انقلابی دانشجویان باشند.»

چندی پیش نیز سخنرانی مصطفی ملکیان در دانشگاه خوارزمی لغو شده بود.

با وجود این که سخنرانی ملکیان در دانشگاه های شهید بهشتی و خوارزمی در روزهای اخیر لغو شده است اما او توانست سه شنبه هفته گذشته در دانشگاه اصفهان سخنرانی کند. این سخنرانی با استقبال فراوانی هم روبه‌رو شد.