سه شنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۸

بیانیه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی در محکومیت گروگان گیری ۵ سرباز ایرانی

منتشر شده در: .

etemad-melli-sahamenws-Logoسازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن حادثه گروگان گیری ۵ مرزبان در استان سیستان و بلوچستان از دولت خواسته اند که به نحو شایسته سرنوشت فرزندان ملت پی‌گیر شود.

این بیانیه را که سایت گفت‌وگو‌نیوز منشتر کرده بدین شرح است:

دیر زمانی از نخستین روز ربوده شدن پنج فرزند عزیز ملت ایران می‌گذرد اما هنوز، نه‌تنها خبری خوش و امیدوار کننده در رسانه‌ها به چشم نمی‌خورد، که اخبار تایید نشده حکایت از به شهادت رسیدن یکی از مرزبانان غیور کشور دارد. سرنوشتی که پیش‌تر نیز، سراغی از مرزبانان کشور گرفته است.
اینک در شرایطی دشوار و پیچیده که مرگ یا زندگی چند انسان به تلاش و پی‌گیری هرچه بیش‌تر کنش‌گران مدنی و سیاسی، دستگاه دیپلماسی کشور، نهاد‌های امنیتی و نظامی و نیز قدرت‌های بین‌المللی وابسته است، هر آینه کوتاهی و غفلت، بی‌شک لطماتی جبران ناپذیر درپی خواهد داشت. اتفاقی ناگوار که با ارزش‌ترین سرمایه کشور، یعنی سرمایه انسانی آن را هدف گرفته و تلاشی درخور را تا این لحظه درپی نداشته است. اتفاقی که امنیت جانی، اعتماد و آرامش روانی در سطح جامعه را دست‌خوش تردید کرده است.
در این راستا شاخه‌ی جوانان و دانشجویان حزب اعتمادملی، ضمن محکوم نمودن این عمل تروریستی، از تمام متصدیان امر و دستگاه‌های ذی‌ربط انتظار ورود همه‌جانبه و تمام قد به موضوع دارد. انتظار می‌رود نه آن‌گونه که تاکنون عمل شده، که به نحو شایسته سرنوشت فرزندان ملت پی‌گیر شود. هم‌چنین، این شاخه از هر اقدامی که به حل بحران حاضر کمک کند، حمایت نموده و در آن شریک خواهد بود.

جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی