چهارشنبه, ۳۰ مرداد , ۱۳۹۸

دیدار خانواده مریم شفیع پور با برخی علمای قم برای دادخواهی

منتشر شده در: .

Maryam-shafipour-Montazeri-sahamnewsروز پنج شنبه خانواده مریم شفیع پور برای دادخواهی به دیدار برخی از علمای قم رفت.
به گزارش خبرنگار سحام٬ خانواده این زندانی سیاسی با آیات عظام صانعی و محقق داماد و نیز با حضور در بیت آیت الله العضمی منتظری با حجت الاسلام و المسلمین احمد منتظری دیدار کردند.
در این دیدار٬ مراجع ضمن ابراز همدردی با خانواده مریم شفیع پور٬ از آنچه که طی این مدت بر این فعال دانشجویی گذشته ابراز آگاهی نمودند و بر رساندن صدای مظلومیت وی و اعتراض به این حکم ناعادلانه تاکید کردند.

مریم شفیع پور٬فعال دانشجویی و عضو ستاد انتخاباتی مهدی کروبی٬ در مجموع به ۷ سال زندان تعزیرى به جرم تبلیغ، اجماع و تبانی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران٬ امضا بیانیه‌ها و همکاری با سایت‌هایی که قاضی آنها را غیر مجاز نامیده٬‌ محکوم شده است.
پیشتر سحام گزارش داده بود که قاضی صلواتی تحت تاثیر بازجوی این زندانی سیاسی٬ اقدام به صدور این حکم سنگین برای وی نموده است.

مریم شفیع پور، روز پنجم مردادماه امسال و پس از حضور در دادسرای شماره دو “شهید مقدس” در زندان اوین، به دستور بازپرس این شعبه بازداشت شد و بیش از دو ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین که زیر نظر وزارت اطلاعات اداره می‌شود، سپری کرد. او از روز هشتم مهرماه به بند زنان این زندان منتقل شد.
این دانشجوی اخراجی رشته‌ی مهندسی کشاورزی دانشگاه بین‌المللی قزوین، اولین دانشجوی بازداشت شده پس از انتخاب شدن آقای آقای حسن روحانی است. او در سال ۸۹ نیز از سوی دادگاه انقلاب قزوین به خاطر فعالیت‌های دانشجویی و وبلاگ‌نویسی به یک سال حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شد.