جمعه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۸

اعتصاب غذای ۳تن از دراویش گنابادی در زندان اوین

منتشر شده در: .

daravish-gonabadi-sahamnewsدر پی اعتصاب غذای سه تن از دراویش گنابادی محبوس در زندان اوین٬ حال جسمی آنها به وخامت گراییده و بیم آن می رود که صدمات جبران ناپذیری جسمی به آنها وارد گردد.
به گزارش خبرنگار سحام٬ حمیدرضا مرادی، مصطفی دانشجو و افشین کرم پور در اعتراض به تبعید هم مسلکان خود اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی نمودند.
در راستای فشار بر زندانیان سیاسی و عقیدتی٬ روز یکشنبه سعید مدنی، رضا انتصاری و فرشید یدالهی به زندان رجایی شهر کرج تبعید شدند.
مسئولین زندان اوین این سه زندانی را به بهانه انتقال به دادسرا از بند ۳۵۰ زندان اوین خارج کردند و سپس ایشان را به زندان رجایی شهر کرج تبعید نمودند.
رضا انتصاری زندانی سیاسی از مدیران سایت مجذوبان نور، خبرنگار و عکاس خبری است که سال‌ها در زمینه تصویر برداری و تهیه و تولید برنامه‌های خبری و مستند با شبکه‌های مختلف برون مرزی و شبکه خبر و نیز گروه‌های تولیدی همکاری کرده است، وی از سال ۸۸ به دلایل گوناگون از ادامه کار در صدا و سیما ممنوع شد، در تاریخ ۱۳ شهریور سال ۹۰از سوی نیروهای اطلاعات در دفتر سایت مجذوبان نور بازداشت شد.

فرشید یداللهی وکیل پایه یک دادگستری عضو کمسیون حقوق بشراز دراویش گنابادی که به علت عقاید درویشی خود بازداشت شد، وی از دراویش گنابادی است که بخاطر اعتقادات خود بارها از سوی مقامات ایران تحت فشار قرار گرفته و در جریان وکالت پرونده دراویش گنابادی بعنوان وکیل مورد بازداشت و تحمل حکم قرار گرفته است.