شنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۸

پیام ویدئویی فاطمه کروبی به مناسبت هزارمین روز حبس غیرقانونی رهبران جنبش

منتشر شده در: .

karoubi-fateme-sahamnews3سحام نیوز:‌فاطمه کروبی٬ همسر مهدی کروبی در پیامی ویدئویی که به مناسبت هزارمین روز حبس وحصر غیرقانونی رهبران جنبش اعتراضی مردم ایران منتشر کرده٬ ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی همسرش٬ روحیه ایشان را بسیار مثبت عنوان نموده است.

به گزارش سحام٬ دراین ویدئو که در صفحه فیس بوک مهدی کروبی منتشر شده٬ خانم کروبی ضمن بیان اینکه شرایط حال حاضر آقای کروبی٬ می گوید که تاسف من از این است که در حکومت اسلامی٬ بازداشتی ۳ ساله بدون تفهیم اتهام یا ابلاغ احکام قضایی صورت گرفته است. همسر مهدی کروبی در توضیح این مطلب می گوید که اگر آقای کروبی در حبس هستند٬ حکومت شرایط و چهارچوب حبس را اعمال کند و اگر در حصرند٬ به چهارچوب حصر رفتار کنند. خانم کروبی همچنین از وضعیت محل حبس و حصر آقای کروبی ابراز گله و نگرانی کرده است.

فاطمه کروبی می گوید که نگرانی ما از بازداشت همسرم نیست بلکه نگران شرایط جسمی ایشان هستیم و سلامت ایشان در خطر است. ایشان می افزاید که آقای کروبی نسبت به این نگرانی ما می گوید که صبر داشته باشید و اینها خواهد گذشت.

اکنون ۱۰۰۰ روز از حبس و حصر رهبران جنبش سبز گذشته است. وضعیت جسمی مهدی کروبی طی ماه های اخیر بد گزارش شده است. طی روزهای اخیر ماموران امنیتی مجددا آقای کروبی را به بیمارستان منتقل نموده اند. بنا به آنچه خانم کروبی در دیدار با سیدمحمد خاتمی گفته اند٬ در حال حاضر آقای کروبی به علت عدم دسترسی به نور آفتاب و نیز هوای تازه٬ دچار مشکلات عدیده ای از جمله پوکی استخوان و مشکلات تنفسی شده است.

همچنین طی دیدار مشترکی که فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در منزل آقای کروبی با سیدمحمدخاتمی داشتند٬‌ایشان نیز نگرانی خود را نسبت به وضعیت جسمی والدین خود ابراز نمودند. طی ماه های اخیر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد برای درمان و چکاب پزشکی بارها به بیمارستان منتقل شده اند.

خانواده آقای کروبی به دفعات از مسئولان حکومت خواسته اند که آقای کروبی را به منزل شخصی اش منتقل نمایند اما مسئولان پاسخی به این خواسته خانواده کروبی نمی دهند.

به گزارش سحام٬ این پیام را می توانید در ذیل مشاهده کنید: