دوشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۳۹۸

تشریح آخرین وضعیت سلامت مهدی کروبی در نامه ای خطاب به مردم ایران

منتشر شده در: .

mahdi-karoubi-1111سحام نیوز: خانواده مهدی کروبی با انتشار پیامی، ضمن ابراز امیدواری در خصوص موافقت مقامات امنیتی با انتقال دوباره آقای کروبی به بیمارستان جهت پیگیری مراحل درمانی ایشان؛ از کادر پزشکی بیمارستان قلب تهران در دوره بستری بودن مهدی کروبی در آن بیمارستان، تشکر نموده است.
به گزارش سحام، مهدی کروبی، هفتم مرداد ماه جهت انجام امور درمانی و انجام برخی آزمایشات در بیمارستان قلب تهران بستری شده بود.
ایشان پس از دو روز بستری بودن و انجام عمل آنژیوگرافی، مجددا به ساختمان امن وزارت اطلاعات منتقل شدند.
خانواده مهدی کروبی در نامه امروز خود، به تاکید پزشکان معالج ایشان برای پیگیری و ادامه امور درمانی این رهبر زندانی اشاره کرده و ابراز امیدواری نموده اند که این امر هرچه زودتر محقق گردد.
پیشتر، مقامات امنیتی در پی افزایش نگرانی ها پیرامون وضعیت سلامت آقای کروبی، ایشان را طی یک هفته سه بار به بیمارستان منتقل کرده بودند.
در آن تاریخ، محمدحسین کروبی درباره دلایل انتقال پدرش به بیمارستان گفته بود: “مدتی بود که کتف و دست پدر درد می کرد و به لحاظ جسمی، حالشان خوب نبود. به همین دلیل هفته پیش ایشان را سه بار به بیمارستان برای انجام ام آر آی برده و مشخص می شود که پدرم علاوه بر گرفتگی رگ قلب و نیاز به انجام آنژیوگرافی؛ از غلظت و چربی بالای خون نیز رنج می برد. علاوه بر این به خاطر شرایط این دوسال، پزشکان تشخیص دادند که ایشان به آرتروز گردن هم مبتلا شدند.”
طی یک سال اخیر و با شدت گرفتن نگرانی ها پیرامون وضعیت سلامت آقای کروبی، خانواده ایشان بارها از مقامات امنیتی خواسته بودند تا پرونده پزشکی ایشان را در اختیار خانواده قرار دهند؛ که این امر سرانجام دو هفته پیش تحقق یافت.

از دیگر خواسته های خانواده کروبی، انتقال مهدی کروبی به منزل مسکونی خودش در منطقه جماران بوده است که همچنان این امر با مخالفت مسئولان امنیتی روبروست.
آقای کروبی به دلیل حبس دوساله در ساختمان امن وزارت اطلاعات و تحت نظر ماموران، و عدم بهره بردن از هوای آزاد و نور مستقیم آفتاب، دچار مشکلات عدیده ای از جمله مشکلات تنفسی و… شده است.
خانواده مهدی کروبی همچون گذشته روحیه این زندانی سیاسی را بسیار قوی و خوب توصیف کرده است.
اکنون بیش از ۹۰۰ روز از حبس آقایان کروبی و موسوی و نیز خانم رهنورد سپری گردیده.

نگرانی ها پیرامون وضعیت سلامت آقای میرحسین موسوی نیز طی هفته های اخیر شدت یافته است.
ایشان نیز برای مدتی در بیمارستان بستری شده بودند، لیکن پس از طی مراحل اولیه درمان، مجددا به حبس خانگی منتقل شدند.

به گزارش سحام، متن کامل پیام خانواده مهدی کروبی به شرح زیر است:

به نام خدا

در راستای پاسخگویی به نگرانی های دوستان و عزیزان گرامی و نیز در جهت آگاهی ملت ایران از شرایط جسمی آقای کروبی؛ سرانجام برای اولین بار پس از آغاز حبس، مقامات امنیتی جهت پیگیری وضعیت سلامت و درمان ایشان، پرونده پزشکی آقای کروبی را در اختیار خانواده قرار داده و ایشان برای انجام عمل آنژیوگرافی و انجام برخی آزمایشات، در بیمارستان قلب تهران بستری شدند. لذا از این روی ضمن ابراز تشکر از مدیران و پرسنل خدوم بیمارستان قلب تهران، مراتب سپاس خود را از جناب آقای دکتر سالاری فر و نیز کادر فداکار پرستاری اعلام می داریم.
لازم به توضیح است که بنا به توصیه اکید کادر پزشکی، آقای کروبی باید برای تکمیل دوره درمان خود دوباره در بیمارستان بستری و امور مربوط به درمان ایشان مجددا پیگیری گردد. به همین جهت امیدوارم همچون مرتبه قبل، مقامات امنیتی شرایط را برای تداوم پیگیری امور درمانی آقای کروبی فراهم آورند.
در پایان ضمن ذکر این نکته که روحیه آقای کروبی همچون گذشته بسیار قوی و مطلوب بوده؛ کمال سپاسگذاری خود را از همه عزیزانی که نگران وضعیت ایشان بودند، عرض می کنیم.

با احترام
خانواده مهدی کروبی