دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹

نامه اعتراضی 41 زندانی سیاسی به آملی لاریجانی درباره یورش روز گذشته ماموران به بند350

منتشر شده در: .

evin-perison-sahamnewsسحام نیوز: 41 زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در نامه ای به رییس قوه قضاییه با اشاره به بازرسی غیرعادی و هتک حرمت قرآن در یورش ماموران به زندان از وی خواسته اند تا با بی تفاوتی به این هتک حرمت، با پیگیری این اقدام از متخلفین حمایت نکند.

به گزارش کلمه، در حالی که سهراب سلیمانی، رییس سازمان زندان ها صبح امروز مدعی شده بود که بازرسی روز پنج شنبه از بند ۳۵۰ زندان اوین بازرسی عادی و معمولی بوده، زندانیان در نامه ی خود به صادق لاریجانی خاطرنشان کرده اند که بیش از ۱۵۰ نفر از نیروهای گارد ویژه زندان اوین و گارد فرا خوانده شده از زندان قزل حصار به همراه افرادی از سازمان زندان های استان تهران تحت عنوان بازرسی به بند ۳۵۰ زندان اوین یورش آوردند و به این عنوان دست به اقداماتی زدند که هرگز در چند سال گذشته در این بند سابقه نداشته و خلاف عرف و رویه معمول بوده است.

تنش های چند روزه ی اخیر بند ۳۵۰ زندان اوین پس از آن آغاز شد که مسئولان زندان در اقدامی غیرمنتظره علی ناظری، از زندانیان سیاسی این بند را به زندان زابل تبعید کردند که واکنش های زندانیان سیاسی به این تبعید باعث انتقال ۶ زندانی به انفرادی در روز چهارشنبه بود.

انتقال ها به انفرادی در حالی صورت گرفته که ۴۴ زندانی سیاسی در واکنش به این تبعید غیرقانونی در بیانیه ای نوشته بودند: کاش مسئولینی که کشور را به فلاکت کنونی مبتلا کرده اند و نتیجه آن را در رای ملت در انتخابات اخیر و شعارهای آشکار مردم در تجمعات قبل و پس از انتخابات دریافت کردند و به جای ادامه روش های گذشته و لجاجت با مردم به خواست و رای آنها گردن می نهادند و جبران مافات می کردند و با ملت همراه می شدند و هنوز امیدواریم با تجدید نظر در گذشته به این مسیر بپیوندند که این گزینه هم منافع کشور و مردم و هم خیر و صلاح خود آنها را در بر دارد.

متن این نامه به همراه اسامی امضا کننده آن به شرح زیر است:

جناب آقای صادق آملی لاریجانی، ریاست محترم قوه قضاییه

باسلام

احتمالا اطلاع داشته باشید که صبح روز پنجشنبه ۱۳۹۲/۴/۲۷ بیش از ۱۵۰ نفر از نیروهای گارد ویژه زندان اوین و گارد فرا خوانده شده از زندان قزل حصار به همراه افرادی از سازمان زندان های استان تهران تحت عنوان بازرسی به بند ۳۵۰ زندان اوین یورش آوردند و به این عنوان دست به اقداماتی زدند که هرگز در چند سال گذشته در این بند سابقه نداشته و خلاف عرف و رویه معمول بوده است. در این عملیات تخلفات مختلفی صورت گرفت، به حریم خصوصی زندانیان تعرض شد، برخی از اموالشان تخریب و برخی دیگر مفقود گردید، کرامت انسانی زندانیان مورد خدشه قرار گرفت و به محل عبادات آنها بی حرمتی شد. که از همه مهمتر اقدام دردناک و تاثر بر انگیز هتک حرمت قرآن کریم در ماه مبارک رمضان بود.

هرچند با توجه به سوابق اینگونه تخلفات چندان امیدی به رسیدگی نداریم ولی از آنجا که در این مورد قرآن مورد هتک حرمت قرار گرفت و قاعدتا نباید شما نسبت به آن بی تفاوت باشید یا از متخلفین در این مورد حمایت کنید ما امضاکنندگان این نامه درخواست تعیین هیاتی بی طرف جهت رسیدگی موثر به این تخلف را داریم.

اسامی امضاء کنندگان براساس حروف الفبا:

۱- حسن اسدی زیدآبادی

۲- امیر اسلامی

۳- رضا انتصاری

۴- مصطفی بادکوبه ای

۵- عماد بهاور

۶- امید بهروزی

۷- قربان بهزادیان نژاد

۸- سیدعلیرضا بهشتی شیرازی

۹- کامیار پارسا

۱۰- مسعود پدرام

۱۱-مهدی تاجیک

۱۲- نادر جانی

۱۳- امین چالاکی

۱۴- سیاوش حاتم

۱۵- علی خدابخش

۱۶- مهدی خدایی

۱۷- مصطفی دانشجو

۱۸- محمد داوری

۱۹- علیرضا رجایی

۲۰- محمد رضایی

۲۱- علیرضا روشن

۲۲- سید حسین رونقی ملکی

۲۳- مصطفی ریسمان باف

۲۴- حسین زرینی

۲۵- عبدالفتاح سلطانی

۲۶- مصطفی عبدی

۲۷- فیض الله عرب سرخی

۲۸- بهزاد عرب گل

۲۹- رحمن قهرمان پور

۳۰- افشین کرم پور

۳۱- حمید کرواسی

۳۲- جعفر گنجی

۳۳- حمیدرضا مرادی

۳۴- عبدالله مومنی

۳۵- محسن میردامادی

۳۶- نصور نقی پور

۳۷- محمد امین هادوی

۳۸- سید احمد هاشمی

۳۹- فرشید یدالهی

۴۰- محمد حسن یوسف پور

41- مهرداد سرجویی