دوشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۳۹۸

درخواست فوری برای مرخصی استعلاجی حسین رونقی ملکی

منتشر شده در: .

ronaghi-maleki-hossein-sahamnews1سحام نیوز: پدر حسین رونقی ملکی، فعال مدنی؛ در نامه ای خطاب به دادستان تهران و برخی مسئولان قضایی؛ از آنان خواست تا به فرزندش مرخصی استعلاجی بدهند.

صبح روز جمعه ششم اردیبشهت ۱۳۹۲ سیدحسین رونقی ملکی به دلیل افزایش خونریزی و شدت درد های کلیوی در بیمارستان هاشمی نژاد تهران بستری شد که بعد از ظهر شنبه هفتم اردیبهشت برای ششمین بار تحت عمل جراحی کلیه قرار گرفت.

روزهای پیش از انتخابات بود که مجددا وی به زندان برای ادامه دوران حبس خوب منتقل شد.

به گزارش سحام، در بخشی از این نامه  با ابراز نگرانی از وضعیت فرزندش خطاب به دادستانی می گوید: “فرزندم چندین بار تحت عمل جراحی قرار گرفته و کلیه‌هایش نیاز مدام به مراجعه به متخصصین جهت حفظ نگهداری کلیه‌هایش را دارد. جان فرزندم در زندان اوین در خطر می‌باشد و به استحضار می‌رسانم 10/4/92 فرزندم از بیمارستان به آن مقام محترم قضائی درخواست مرخصی نموده است.”

حسین رونقی ملکی زمانی که در بند ۳۵۰ زندان اوین نگهداری می شد پنج بار برای عمل جراحی از زندان به بیمارستان هاشمی نژاد منتقل شد.

این کوشنده حقوق بشر سال گذشته به همراه تعدادی دیگر از امدادگران در زلزله آذربایجان بازداشته شده و پس از برخوردهای غیر قانونی دست به اعتصاب غذای خشک زد که این امر باعث تشدید خونریزی کلیه های تازه عمل کرده اش شده بود.

حسین رونقی ملکی از بازداشت شده های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ است که توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

متن کامل این نامه که جهت انتشار در اختیار سحام قرار گرفته بدین شرح است:

 

باسمه تعالی

درخواست فوری و مرخصی استعلاجی

دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران جناب آقای جعفری دولت آبادی
قاضی محترم ناظر بر زندان جناب آقای خدابخش
معاون محترم دادستان
کارشناس محترم سید حسین رونقی ملکی در زندان اوین
سلام علیکم
احتراماً به استحضار دادستان محترم می‌رساند از حضرت عالی و کارکنان دادستانی و مسئولین زندان اوین برای درمان فرزندم کمک نمودند، بی ریا تشکر و قدردانی را دارم. داستان محترم، مقام محترم قضائی، در مورخۀ 31/2/92 به استحضار آن مقام محترم قضائی نامه‌ای تنظیم نموده‌ام رونوشت نامه فوق را به کارشناس محترم سید حسین رونقی ملکی برای نجات جان فرزندم تمدید مرخصی فاکس نمودم. جناب آقای دادستان در مورخۀ 18/3/92 نامه‌ای به حضور جنابعالی و رونوشت آن به حراست محترم زندان اولین فاکس نمودم. به طوری که مستحضر هستید فرزندم چندین بار تحت عمل جراحی قرار گرفته و کلیه‌هایش نیاز مدام به مراجعه به متخصصین جهت حفظ نگهداری کلیه‌هایش را دارد. جناب آقای دادستان در مورخۀ 10/4/92 فرزندم را به بیمارستان شهید هاشمی نژاد با دستورات آن مقام محترم قضائی آورده‌اند. تحت درمان و سونوگرافی قرار گرفت. جناب آقای دادستان مقام محترم قضائی، جان فرزندم در زندان اوین در خطر می‌باشد و به استحضار می‌رسانم 10/4/92 فرزندم از بیمارستان به آن مقام محترم قضائی درخواست مرخصی نموده است. اینجانب سید احمد رونقی ملکی نامۀ فرزندم را به جناب آقای خدابخش معاون محترم دادستان و ناظر بر زندان تقدیم نموده‌ام. جناب آقای دادستان وضعیت جسمانی فرزندم در زندان شرایط آب و هوای زندان به دلیل نبود غذای مناسب برای سلامتی فرزندم مضر بوده و می‌باشد. جانش در خطر می‌باشد. از دادستان محترم و کارشناس محترم سید حسین رونقی ملکی و ریاست محترم زندان اوین درخواست مرخصی استعلاجی و درمانی فوری را برای فرزندم خواستارم و ضمناً فرزندم ناراحتی گوارشی پیدا کرده و استفراغ نموده از معده‌اش خون آمده و به دلیل آن داروهای کلیوی و داروهای دیگر به دستور پزشک قطع نموده و نیاز فوری برای درمان گوارشی را دارد.
با تقدیم احترامات: سید احمد رونقی ملکی پدر دانشجو سید حسین رونقی ملکی
تاریخ 19/4/92

_ _
رونوشت: ریاست محترم زندان