دوشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۳۹۸

جنتی بدون رای گیری صلاحیت چهارنفر را تایید کرده است

منتشر شده در: .

hashemi-rafsanjani-sahamnewsسحام نیوز: هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دیدار با جمعی از فعالین سیاسی، به بازگویی بخش هایی از ماجرای رد صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان پرداخته است.
به گزارش خبرنگار سحام، در این دیدار که سه روز پیش در محل مجمع تشخیص برگزار شده بود، آقای هاشمی رفسنجانی از تایید اولیه خود توسط شورای نگهبان سخن به میان آورده، اما در جلسه ای دیگر، وزیر اطلاعات به همراه چهارتن از معاونینش وارد جلسه شدند و بعد از مخالفت شدید با حضور ایشان در انتخابات، اعلام می کنند که با شروع تبلیغات، موجی برای آقای هاشمی به راه خواهد افتاد و ایشان بیش از هفتاد درصد رای خواهد آورد.
آقای هاشمی در تشریح بخش دیگری از ماجرا می گوید: “با اصرار رئیس شورای نگهبان، یکبار دیگر رای گیری برگزار می شود و با یک رای اختلاف، صلاحیت بنده را رد می کنند.”
در این جلسه گویا معاونین وزارت اطلاعات با اعتراض دو تن از فقهای شورای نگهبان، از جلسه خارج می شوند.
در ادامه این گزارش آمده: “پس از این جلسه نیز، آقای جنتی بدون رای گیری، صلاحیت آقایان قالیباف، جلیلی، عارف و روحانی را اعلام می کند.”
آقای هاشمی رفسنجانی در ادامه این دیدار می افزاید که با این ظرفیت بوجود آمده، تمام سعی خود را خواهم کرد که کشور به دست افراطیون نیافتد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز امیدواری کرده که تا چند روز مانده به انتخابات با رصد کامل کاندیداها، بتواند اعلام موضع خود را در خصوص کاندیداها بیان نماید.