یکشنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۸

بیانیه جبهه مشارکت در حمایت از هاشمی رفسنجانی

منتشر شده در: .

mosharekat-jebhe-sahamnewsسحام نیوز: جبهه مشارکت ایران اسلامی با صدور بیانیه ای ضمن تشکر از سید محمد خاتمی بابت راهبري و هدايت گروه‌هاي اصلاح‌طلب از حضور شجاعانه هاشمی رفسنجانی در انتخابات پیش رو استقبال کرد.

به گزارش نوروز، جبهه مشارکت در این بیانیه با اشاره به شرایط خطیر کشور و فرصت تاریخی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم از حمایت بی دریغ خود از هاشمی رفسنجانی خبر داده است.

متن کامل این بیانیه در پی می آید:

بسم الله الرحمن الرحيم

در شرايط خطير كنوني كه كشور ما با آن دست به گريبان است، انتخابات يازدهم رياست جمهوري فرصتي تاريخي است كه برگزاري انتخابات سالم، آزاد و رقابتي در آن مقدمه اصلاح وضعيت كشور و خروج از بحران‌هاي مختلف خواهد شد.

تمامي تلاش‌هاي نيروهاي دلسوز و علاقه‌مند به كشور كه به تحولات جاري از منظر حفظ منافع ملي و دور كردن كشور از تهديدات بزرگ مي‌نگرد، خصوصا جريانات اصلاح‌طلب، استفاده از اين فرصت‌هاي تاريخي براي اصلاح روندهاي جاري و ايجاد شرايطي در كشور بوده است كه شاهد برگزاري انتخاباتي باشيم كه رأي مردم در آن حرف اول و آخر را بزند و فارغ از دغدغه‌هايي كه انتخابات بحث برانگيز 88 در جامعه ايجاد كرده است، حضوري حداكثري و توأم با اميد به امكان ايجاد تغيير وضعيتي كه در آن بسر مي‌بريم، را شاهد باشيم.

جبهه مشاركت ايران اسلامي در كنار تمامي تشكل‌ها و گروه‌هاي اصلاح‌طلب، حضور شخصيت‌هاي مورد احترام و اعتماد ملت را در ميان كانديداهاي انتخابات، پيش‌نياز اصلي حضور و جلب مشاركت مردم در انتخابات مي‌داند. تلاش گسترده اصلاح‌طلبان جهت دعوت از آقايان خاتمي و هاشمي رفسنجاني، با هدف حفظ يكپارچگي احزاب و گروه‌هاي اصلاح‌طلب و حضور اثر گذار مردم در انتخابات بوده است. جا دارد از ايفاي نقش جناب آقاي خاتمي براي راهبري و هدايت گروه‌هاي اصلاح‌طلب به تحقق شرايطي كه در نهايت حضور شجاعانه جناب آقاي هاشمي رفسنجاني را به عنوان كانديداي انتخابات يازدهم فراهم آورد، تشكر نماييم و ضمن استقبال از حضور آقاي هاشمي رفسنجاني حمايت بي‌دريغ خود را از ايشان در گام نهادن در مسيري كه علي‌رغم دشواري‌ها اميد به تحول و اصلاح امور را براي ملت به ارمغان مي‌آورد، اعلام مي‌نماييم. اميد است حاكميت اين فرصت را براي بازسازي شرايط سياسي – اجتماعي كشور و حضور و مشاركت مردم در تعيين سرنوشت، مغتنم شمارد و راهي را به سوي پيشرفت و حفظ كشور از مخاطرات داخلي و خارجي فراهم آورد.

بي شك حضور جناب آقاي هاشمي در اين انتخابات، مجوزي براي تلاش و شورآفريني تمام جناح‌ها و سلايق سياسي كشور خواهد بود كه هدفي جز اعتلاي ميهن و سرافرازي ملت و اعتبار بخشي به جمهوري اسلامي ندارند.

جبهه مشارکت ایران اسلامی