سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷

تاجزاده: انتخابات پیش رو آزمون راستی آزمایی رهبر جمهوری اسلامی است

منتشر شده در: .

tajzade-sahamnews22سحام نیوز: مصطفی تاجزاده در یادداشت کوتاهی به بیان برخی نکات پیرامون انتخابات ریاست جمهوری پرداخته است.

به گزارش نوروز، این زندانی سیاسی در تازه ترین یادداشت خود با اشاره به فرصت اندک باقیمانده تا انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده را ماه راستی آزمایی جناح حاکم خوانده و معتقد است در این ماه مشخص خواهد شد که آیا واقعاً اصل بر خلق حماسه و مشارکت گسترده مردم است یا همه این ها شعار تو خالی است و هدف هم چنان تداوم حکومت مطلقه فردی است.

رییس ستاد انتخابات دولت اصلاحات برگزاری انتخاباتی آزاد و رقابتی را عامل ایجاد شور و امید و سکوی پرشی برای حل مشکلات خوانده و مینویسد :” اما اگر اصلاح طلبان را فقط برای گرم کردن تنور انتخابات و دادن وجهه به ظاهر دموکراتیک به انتخابات بخواهند و محبوب ترین چهره سیاسی ایران را از حق نامزدی محروم کنند، هم مشکلات داخلی و خارجی تداوم خواهد یافت و هم ناامیدی و یأس و انوع بزه های اجتماعی و فرهنگی گسترش خواهد یافت.”

تاجزاده در بخش دیگری از این یادداشت آورده است:” انتخابات حماسی و 50 میلیونی مستلزم تأیید صلاحیت همه کسانی است که حاضرند در چارچوب قانون اساسی فعالیت کنند. گروه احمدی نژاد نیز حق دارند رأی آورترین نامزد خود را به صحنه بفرستند و شورای نگهبان که صلاحیت امثال فلاحیان را برای ریاست جمهوری تأیید کرده است، حق ندارد و نمی تواند صلاحیت مشائی را رد کند.”

متن کامل این یادداشت در پی می آید:

نظرسنجی های اخیر در رابطه با انتخابات پیش رو و پیش تازی خاتمی در آن ها، حجت را برهمه تمام کرده است که اکثریت ملت ما برای خروج از فشارها و تنگناهای داخلی و خارجی به طور جدی مایلند که آقای خاتمی نامزد شود. در این زمینه چند تذکر دارم که امیدوارم مورد توجه واقع شود:

1- این ماه، ماه راستی آزمایی جناح حاکم است و این که آیا واقعاً اصل بر خلق حماسه و مشارکت گسترده مردم و انتخابات 50 میلیونی است یا همه این ها شعار تو خالی است و هدف هم چنان تداوم حکومت مطلقه فردی و حذف شایستگان از مدیریت اجرایی کشور است.

2- در این ماه مشخص می شود که آیا مخالفت با استفاده از انتخابات آزاد به دلیل جلوگیری از سوء استفاده دشمن مطرح شده یا این اقدام زمینه ساز برپایی انتخاباتی مهندسی و فرمایشی و تک اسبه است.

3- در این ماه و پس از ثبت نام معلوم می شود که آیا حاکمیت و به ویژه شخص رهبر از مسلم ترین حق ملت، یعنی حق تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان، دفاع می کند و با برپایی انتخابات آزاد باور خود را به این که ملت ایران ملت زمان شناس، دشمن شناس و بصیرترین ملت جهان است، ثابت می کند یا این که از این امتحان شکست خورده بیرون می آید. روشن است که در هر حال استبداد و برده داری، استبداد و برده داری است. شکل و قالب آن ولایی باشد یا سلطنتی در ماهیت آزادی ستیزی اش تفاوت چندانی ایجاد نمی کند.

4- این انتخابات در صورتی که آزاد و رقابتی برگزار شود می تواند شور و امید و حرکت در جامعه ایجاد کند و سکوی پرش برای حل مشکلات باشد اما اگر اصلاح طلبان را فقط برای گرم کردن تنور انتخابات و دادن وجهه به ظاهر دموکراتیک به انتخابات بخواهند و محبوب ترین چهره سیاسی ایران را از حق نامزدی محروم کنند، هم مشکلات داخلی و خارجی تداوم خواهد یافت و هم ناامیدی و یأس و انوع بزه های اجتماعی و فرهنگی گسترش خواهد یافت.

5- انتخابات حماسی و 50 میلیونی مستلزم تأیید صلاحیت همه کسانی است که حاضرند در چارچوب قانون اساسی فعالیت کنند. گروه احمدی نژاد نیز حق دارند رأی آورترین نامزد خود را به صحنه بفرستند و شورای نگهبان که صلاحیت امثال فلاحیان را برای ریاست جمهوری تأیید کرده است، حق ندارد و نمی تواند صلاحیت مشائی را رد کند.

6- آقای احمدی نژاد نیز در این ماه باید آزمون بزرگی را پشت سر بگذارد و رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای شورای شهر و روستا را که در اختیار وزارت کشور و هیأت های اجرایی منصوب آن است، بدون تعصب و حبّ و بغض، انجام دهد و نشان دهد که حداقل در ماه های آخر حکومتش حاضر است حقوق مردم را رعایت کرده به خواست آنان تمکین کند. امیدوارم که در این ماه مردم اخبار خوبی از عملکرد قانونی دولت و مجلس در ارتباط با انتخابات شوراها و از عملکرد شورای نگهبان در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری بشنوند تا انشاء الله انتخابات سالم و قانونی و پرشوری برگزار شود و ملت ایران ثابت کنند که حتی پس از بهار عربی نیز در زمینه استقرار موازین دموکراتیک و حقوق بشری، ایران می تواند از پیشتازان منطقه باشد.