دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷

توافق بر یک نظرسنجی برای حضور قالیباف، حداد و ولایتی در انتخابات آینده

منتشر شده در: .

سحام نیوز: همزمان با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، جلسه ای میان محمد باقر قالیباف، شهردار تهران؛ علی اکبر ولایتی، مشاور رهبرجمهوری اسلامی در امور بین الملل و حداد عادل، نماینده مجلس؛ برگزار شده است.

بنا به گزارش خبرنگار سحام، در این جلسه که با هدف هماهنگی و توافق میان این سه نامزد احتمالی برگزار شده بود، توافق گردیده هر سه نامزد، تبلیغات غیر رسمی خود را تا یک ماه و نیم پیش از انتخابات انجام داده و در این راستا ضمن برگزاری جلسات سخنرانی و سفرهای انتخاباتی؛ به تبلیغ خود بپردازند.

سپس با برگزاری یک نظرسنجی فراگیر و مورد توافق این سه تن؛ فرد پیروز در این نظر سنجی، رسما برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 92 نامزد گردد.

چگونه ممکن است بتوان انتخابات آزاد برگزار کرد، در حالی که دو کاندیدای قبلی همچنان در حبس هستند.

بنا به این گزارش، از دلایل این امر؛ تجمیع آرای اصولگرایان درمقابل کاندیدای مورد حمایت احمدی نژاد ذکر شده است.

همچنین بنا به گزارش سحام؛ نهادهای امنیتی و نظامی، طی برنامه ای هدفمند به دنبال نامزدی محمد رضا عارف، معاون اول خاتمی در دولت اصلاحات؛ برای انتخابات ریاست جمهوری به نمایندگی از طیف اصلاحطلبان، هستند.

بنا به گزارش سحام، در همین راستا طی هفته های گذشته، نهادهای امنیتی با احضار چهره های مطرح جبهه اصلاحات، طی تذکری شفاهی آنان را به حمایت از عارف ترغیب و حتی در مواردی تهدید کرده اند که اگر اصلاح طلبان قصد حضور در انتخابات را دارند، تنها باید از نامزدی محمد رضا عارف در انتخابات 92 حمایت کنند.

گمان می رود این اصرار نهادهای امنیتی به کاندیداتوری عارف و حمایت آنان از وی با دو هدف “وجود یک فرد اصلاحطلب در میان کاندیداهای ریاست جمهوری” و نیز “تخریب عارف برای عدم اقبال در انتخابات” صورت می گیرد. چرا که با این اقدام نه تنها در تریبون های تبلیغاتی خود از حضور همه طیف ها در انتخابات سخن می گویند و آن را پر شور جلوه می دهند، بلکه با حمایت خود از عارف، زمینه مطمئنی برای عدم رای آوری وی از جانب اصلاح طلبان فراهم می آورند.
فعالین اصلاح طلب طی هفته های گذشته بارها بر عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تاکید کرده اند.

آنان آزادی زندانیان سیاسی و نیز آزادی دو نامزد انتخابات سابق، آقایان کروبی و موسوی؛ را خواستارند.

بنا به گفته این فعالین، چگونه ممکن است بتوان انتخابات آزاد برگزار کرد، در حالی که دو کاندیدای قبلی همچنان در حبس هستند.