یکشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۸

گزارشی از دفن ستار بهشتی؛ اعلام مکان و زمان مراسم

منتشر شده در: .

سحام نیوز: یک شاهد عینی که در مراسم روز گذشته تدفین ستار بهشتی حضور داشته، در مصاحبه با خبرنگار سحام نیوز، از زخمی بودن جنازه ستار بهشتی خبر داده است. به گفته این فرد، جنازه ستار را در حالی دفن کردند که قسمت های پا و زانوی وی خونی بوده و آثار کبودی و زخم بر سر و صورتش مشهود بوده است.
طبق اظهارات این شاهد، سر و صورت ستار بهشتی به شدت مورد آسیب قرار گرفته بوده و کفن وی آغشته به خون بوده است.
متاسفانه ماموران اجازه رویت کامل جنازه را به خانواده وی نداده اند. تنها برای چند لحظه، پس از اینکه پیکر این شهید را در قبر گذاشته اند، صورت وی را به خانواده اش نشان داده اند. به گفته این شاهد، ماموران تمام تلاش خود را کرده بودند که کبودی ها و زخم های صورت ستار بهشتی را با گچ بپوشانند.
بنا به این گزارش، ستار بهشتی به شدت مورد ضرب و شتم از نواحی مختلف بدن شده بود و هنگام شستشو در غسالخانه، آثار آن مشهود بوده است.
بنا به گزارش خبرنگار سحام، ستار بهشتی را در امام زاده محمد تقی رباط کریم(واقع در رباط قدیم)؛ قطعه 7، ردیف3، شماره 11 دفن کرده اند. همچنین فردا 19 آبانماه؛ از ساعت 2بعدازظهر،علیرغم تهدید شدید ماموران، مراسمی بر سر مزار وی برگزار خواهد شد.
طی روز گذشته خانواده این خبرنگار سبز؛ تهدید به عدم برگزاری مراسم ترحیم شده اند.
بنا به گزارش خبرنگار سحام، ماموران زیادی در بخش های مختلف این امام زاده حضور داشتند و اقدام به فیلمبرداری و در مواردی نیز برخورد با افرادی که با موبایل خود در حال صحبت بودند، می کردند.
از محل زندگی ستار بهشتی هم گزارش می شود که ماموران در تمام محله حضور دارند و تمام عکس ها و اعلامیه های مربوط به مراسم ترحیم وی را جمع آوری کرده اند.
تماس ها با خانواده بهشتی قطع شده است.
سحام همچنین گزارش می دهد که روز گذشته و در هنگام مصاحبه سحام با سحر بهشتی، خواهر ستار بهشتی؛ ماموران اقدام به زدن دستبند به وی می کنند که در حین گفتگو مکالمه قطع می شود. سحر بهشتی را برای مدتی بازداشت و به علت مصاحبه با رسانه ها، تهدید می کنند.
پدر ستار بهشتی نیز که در مراسم تدفین حضور داشت، با صدای بلند فریاد می زد: “برای پسر من کسی گریه نکند. چرا که اگر گناهی کرده به حق کشته شده، اما اگر به ناحق کشته شده باشد، خدا تقاصش را پس خواهد گرفت” !
بنا به اظهارات شاهد عینی، ماموران روز گذشته، با گرفتن دستگاه تلفن همراه شوهرخواهر ستار که برای تحویل جنازه به پزشکی قانونی مراجعه کرده بود؛ هنگام تماس خبرنگاران، خود را به جای نامبرده جا می زدند و از قول وی می گفتند که ستار زنده است و همکنون در بیمارستان است.
ستار بهشتی، وبلاگ نویس و از خبرنگاران گمنام جنبش اعتراضی بود که متاسفانه ده روز پیش در پی یورش ماموران پلیس فتا، دستگیر و زیر شکنجه ماموران کشته شد.