پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۶

قطع تمام تلفن های خانواده ستار بهشتی

منتشر شده در: .

سحام نیوز: خواهر ستار بهشتی، در مصاحبه با سحام از تهدید توسط ماموران خبر داده است. شوهر خواهر این شهید صبح امروز برای تحویل جنازه به پزشک قانونی کهریزک مراجعه کرده بود. خواهر ستار برای پیگیری مسئله با تلفن همراه همسرش تماس می گیرد، اما ماموران خود پاسخ تماس را می دهند و به خواهر ستار می گویند که تا 45دقیقه دیگر با جنازه خواهند رسید.
هنوز خانواده ستار بهشتی موفق به رویت جنازه این فعال سیاسی نشده اند.

ماموران صبح امروزدر تماس با شوهر خواهر ستار، از وی خواسته بودند تا شناسنامه های خودش، ستار و مادر وی را به همراه بیاورد.

همچنین ماموران تاکید کرده بودند که وی تنها برای دریافت جنازه به پزشک قانونی کهریزک مراجعه کند.

حین مصاحبه خبرنگار سحام با خواهر ستار، وی از ورود چند نفر به منزلش خبر داد و تماس قطع شد.
متاسفانه تماس های مکرر ما با خانواده ستار همچنان بی نتیجه مانده است.

مادر ستار بهشتی شب گذشته در مصاحبه با خبرنگار سحام در حالی که به شدت گریه می کرد و نام ستار را فریاد میزد می گفت: “امروز به ما تماس گرفتند که فردا بیایید جنازه را تحویل بگیرید؛ اعتراف نکرده.”

ماموران امنیتی در تماس صبح امروز خود گفته بودند که جنازه را در بهشت زهرا خواهیم شست و همراه شما برای دفن خواهیم آمد.

بنا به گفته عموی این زندانی سیاسی، وضعیت روحی مادر وی به شدت وخیم است و ستار تنها نان آور و پرستار وی بوده است.
ستار بهشتی یکی از بازداشت شدگان وقایع سال ۷۸ کوی دانشگاه و نیز از فعالین مدنی در فضای مجازی و وبلاگ نویس و منتقد به سیاست های دولت بود که در سال های گذشته نیز سابقه دستگیری و محکومیت داشته است. این زندانی سیاسی ۳۵ ساله و یک کارگر ساده می باشد که در هنگام بازداشت نان آور خانواده اش بوده است.

در نخستین واکنش نیز، سایت اصولگرای بازتاب در گزارشی نوشت: “درگذشت تاسفبار این جوان که احتمالا به دلیل قصور یا تقصیر عوامل دخیل در پرونده وی صورت گرفته است، یادآور خاطرات تلخی نظیر مرگ زهرا کاظمی در زندان اوین، مرگ زهرا بنی یعقوب، پزشکی در همدان، مرگ هاله سحابی و پرونده کهریزک است که تا کنون، هیچ یک به نتیجه قطعی نرسیده است.

البته موضوع دفاع از مواضع این وبلاگنویس یا دیگر افراد نیست؛ سخن این است که به پرونده هر متهمی با هر مواضعی باید مطابق قانون و با رعایت کلیه حقوقش رسیدگی شود تا چنین وقایع ناگواری رخ ندهد.
رسیدگی دقیق و علنی به پرونده ستار بهشتی و محاکمه قاصران و مقصران این پرونده، انتظاری است که افکار عمومی از مقامات قضایی، به ویژه دادستان تهران دارند تا بدون اثرپذیری از فشارها، اعتماد مخدوش شده به اقتدار دستگاه قضایی در پرونده های مذکور را ترمیم کند. طبق اطلاعات رسیده، برخی نمایندگان مجلس در صددند با خواندن مسوولان ذی ربط در ناجا به مجلس، موضوع را پیگیری کنند.”

همچنین مسیح علی نژاد با انتشار فایل صوتی، با خانواده این شهید جنبش، مصاحبه کرده است.