شنبه, ۱۶ آذر , ۱۳۹۸

محمد آزادی؛ عاشورایی گمنام سرانجام آزاد شد

منتشر شده در: .

سحام نیوز: محمد آزادي از زندانیان عاشوراي سال 88، پس از تحمل 27 ماه حبس، از زندان آزاد شد.
به گزارش خبرنگار سحام، آزادی بیست و یکم خرداد سال 89 و پس از شناسایی تصاویرش در تجمعات مردی روز عاشورای سال 88، در خانه پدری اش در خرم آباد بازداشت شده بود. او دو هفته در بازداشتگاه اداره اطلاعات خرم آباد نگهداري شد و در این مدت خانواده اش هیچ اطلاعاي از او نداشتند. وی در این مدت چندین بار از سوی ماموران اداره اطلاعات مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفت. آزادی سپس به زیرزمین ساختمان پلیس اماکن ناجا واقع در خیابان مطهری تهران منتقل شد و سه هفته نیز در انفرادی های آنجا مورد بازجویی و ضرب و شتم قرار گرفت. وی در تمام این مدت اجازه تماس تلفنی با خانواده اش را پیدا نکرد.
آزادی پس از آن با درخواست مکرر برای انتقال به بند عمومی، به بند اشرار زندان قزلحصار منتقل شد. او ده ماه در میان زندانیان خطرناک بند اشرار قزلحصار نگهداری شد و در مقابل درخواست هاي مکررش برای انتقال به زندان اوین پاسخي دریافت نکرد.

 

قاضی صلواتی: “هنوز خفتت نکردند؟”
با ارسال پرونده این فعال جنبش سبز به شعبه 15 دادگاه انقلاب، قاضي صلواتی در پاسخ به او برای انتقالش به زندانی دیگر گفته بود: “فرستادم اونجا آدمت کنند، فرستادم ادب شی.” او به این زندانی 20 ساله گفته بود: “هنوز توی بند خفتت نکردن؟”

آزادی سرانجام بعد از 10 ماه و با درخواست های مکرر، به اندرزگاه 8 و سپس به اندرزگاه 4 و در اتاقی نزدیک محل نگهداری مصطفي تاجزاده منتقل شد. ارتباط او با تاجزاده باعث شد که او را به بند 7 مجرمان مالی منتقل کنند. او در این مدت بارها درخواست انتقال به بند 350 را داده بود که با مخالفت مواجه می شد. محمد آزادی سرانجام در شب یلدای سال 90 به بند 350 منتقل شد و در همان زمان بود که حکم 5 سال حبس او به اتهام اجتماع و تباني به قصد اقدام علیه امنیت ملی تایید شد.
محمد آزادي که از انگشت شمار زندانیان بازداشت شده در جريان تجمعات خیابانی بود که چنین حکم سنگينی دریافت می کرد و حکمش نیز به اجرا گذاشته می شد.
وی در این مدت از حق مرخصی هم محروم بود و از نوشتن توبه نامه نیز خودداری کرده بود. این فعال جنبش سبز شهريور ماه امسال پس از گذراندن بیش از نیمی از حبس 5 ساله اش از زندان اوین آزاد شد.