جمعه, ۳ خرداد , ۱۳۹۸

پاسخ تلویحی امام جمعه قم به اظهارات ناطق نوری در مورد “مزخرفات برخی افراد”

منتشر شده در: .

سحام نیوز: امام جمعه قم که چندی پیش اظهارات عجیبش در مورد آیت الله خامنه ای، باعث جنجال رسانه ها شده بود، روز گذشته از سوی ناطق نوری به شدت مورد اعتراض قرار گرفت اما ظاهراً اظهارات رییس بازرسی دفتر رهبری، چندان به مذاق امام جمعه قم خوش نیامده است.

به گزارش انتخاب؛ ناطق نوری روز گذشته گفته بود: کسی که گفته آیت الله خامنه ای به دنیا آمده، گفته «یا علی» مزخرف گفته/ آقایی که این حرف را زده توبیخ شده / این حرفها ضد ولایت فقیه است و اینجا باید گفت: مرگ بر ضد ولایت فقیه/این حرف ها توهین به رهبری است/ ببینید چقدر این حرف موجب سوء استفاده قرار گرفت.

این در حالی است که تا پیش از سخنان ناطق نوری، هیچ یک از مقامات نظام واکنشی نسبت به اظهارات سعیدی نشان نداده بود، اما اظهارات اخیر ناطق نوری، ظاهراً برای امام جمعه قم ” اندکی برخورنده بوده است.

اما “سعیدی” پاسخی تلویحی به ناطق داده و گفته است: بازگو کردن خطای دیگران یکی از مسائلی است که انقلاب اسلامی همواره از آن ضربه‌های زیادی خورده است و باید توجه داشت که لج بازی و اصرار به بیان خطای دیگران موجب سوء استفاده دشمنان علیه ملت ایران خواهد شد.

سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که به گفته ناطق نوری توسط دفتر رهبری به دلیل بیان اظهاراتش توبیخ شده است، با بیان اینکه نباید خطای دیگران را بازگو کرد چرا که این امر آب به آسیاب ریختن دشمن است، افزود: بازگو کردن خطای دیگران یکی از مسائلی است که انقلاب اسلامی همواره از آن ضربه‌های زیادی خورده است و باید توجه داشت که لج بازی و اصرار به بیان خطای دیگران موجب سوء استفاده دشمنان علیه ملت ایران خواهد شد.

امام جمعه قم همچنین گفت که «هیچ انسانی از خطا مصون نیست».