علی مطهری: سپاه در انتخابات مجلس نهم دخالت کرده است

سحام نیوز: علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور روز یکشنبه خود سپاه پاسداران را متهم کرد که در انتخابات مجلس نهم دخالت کرده است و گفت که این دخالت، آفتی برای سپاه و نظام اسلامی است.

به گزارش رادیو فردا، آقای مطهری که توانست در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد پارلمان شود در سخنان روز یکشنبه خود دخالت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انتخابات مجلس نهم را یکی از «نقاط ضعف» دانست و گفت: «دخالت سپاه در بسیاری از حوزه های انتخابیه مشهود بود و بسیاری از کاندیداها، چه آنها که در حوزه ها رای آوردند و چه کسانی که رای نیاوردند، این واقعیت را تایید می کنند.»

به گفته وی، سپاه پاسداران «به صورتی جدی از کاندیداهای مورد نظر خود حمایت می کرد.»

آقای مطهری گفته است که «دخالت سپاه در انتخابات آفتی برای سپاه و خطری برای انقلاب و نظام اسلامی است.»

این نخستین بار است که یک نماینده اصولگرا، سپاه پاسداران را متهم به دخالت در انتخابات مجلس نهم کرده و از نقش آن در حوزه های رای گیری انتقاد می کند.

این بخش از سخنان آقای مطهری توسط خبرگزاری فارس سانسور شده است ولی خبرگزاری «خانه ملت» وابسته به مجلس شورای اسلامی و سایت «الف»، انتقادهای این نماینده مجلس را بازتاب داده اند.

بسیاری از گروه های مستقل و اصلاح طلب انتخابات مجلس نهم را به دلیل دخالت های نیروهای بسیج و سپاه در آن و همچنین آزاد نبودن رای گیری تحریم کرده بودند.

دو جریان جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری انقلاب اسلامی که از تشکل های مهم اصولگرایان هستند اکثریت کرسی های مجلس را از آن خود کرده اند و بر اساس گزارش رسانه های ایران، به دلیل شمار اندک اصلاح طلبان راه یافته به مجلس، این دوره از پارلمان فراکسیون اقلیت نخواهد داشت.

قدرت علیخانی، نماینده مجلس هشتم، در این زمینه به خبرگزاری فارس گفته است که مجلس نهم حدود هشت اصلاح طلب دارد و لذا در این مجلس فراکسیون اقلیت شکل نخواهد گرفت.

علی مطهری در نطق پیش از دستور خود با اشاره به «حذف اصلاح طلبان در مجلس نهم» گفته است: «در مجلس نهم فراکسیون اصولگرایان با سه زیر مجموعه تشکیل خواهد شد که یکی از آنها جمعیت ایثارگران است که بیشترین نقش را در ایجاد تفرقه بین اصولگرایان قبل از انتخابات ایفا کردند و اکنون دم از وحدت می زنند.»

وی فراکسیون های «پایداری» و «مستقلین و معتدلین» را از دیگر گروه های اصولگرا در مجلس نهم دانسته و تاکید کرده که «برداشت اصولگرایان از مبانی ولایت فقیه، امر به معروف و نهی از منکر و مسئله حجاب یکسان نیست و لذا باید اصولگرایان یک نوع برداشت و بینش را محور اعمال خود قرار دهند.»

این نماینده مجلس، محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر وی، را متهم کرده که «مسئله حجاب را قبول ندارند و مخالف نظریه اسلام در مورد حجاب هستند.»

به گفته آقای مطهری، «احمدی نژاد و مشایی زیرکانه مسئله حجاب را به اینجا رسانده اند که تحریک جنسی را در جامعه آزاد کرده اند. این مسئله موجب پدید آمدن عقده های روانی در میان جوانان شده است پس اینان باید به فکر ایجاد کاباره ها و کلوپ ها نیز باشند.»

وی افزوده است: «دولتی ها حجاب را با اللهم عجل لولیک الفرج و با چهره دینی و حزب اللهی از بین می برند.»

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و نیروهای بسیجی از دهه ۱۳۷۰ به این سو هر سال طرح مبارزه با «مفاسد اجتماعی» و آنچه را که «بدحجابی» می خوانند به مرحله اجرا در می آورند ولی به رغم فشارهای گسترده بر دختران و پسران در ایران، تصاویر منتشر شده حاکی از عدم موفقیت این طرح بوده است.

در روزهای اخیر نیز طرح یاد شده بار دیگر از سوی نیروی انتظامی آغاز شده است و پلیس به دختران و پسرانی که آنها را بدحجاب می خواند تذکر داده یا آنها را بازداشت می کند. افراد و خانواده هایی که با سگ به خیابان ها می آیند نیز با برخورد نیروی انتظامی روبرو شده و تا مبلغ ۲۰ هزار تومان جریمه می شوند.

علی مطهری در سخنان روز یکشنبه خود به وزیر کشور ایران درباره آنچه که «تعلل در مسئله حجاب و عفاف» خوانده است هشدار داده و گفته است: «به وزیر کشور اخطار می کنیم که اگر تعلل کند و این بهانه را بیاورد که احمدی نژاد و مشایی نمی گذارند، در مجلس نهم وی را استیضاح خواهیم کرد.»

BalatarinFacebookTwitterGoogle+EmailPrint|
Untitled Document