سه شنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۸

مشاور احمدی نژاد به یک سال زندان محکوم شد

منتشر شده در: .

سحام نیوز: دادگاه کیفری استان تهران علی‌اکبر جوانفکر مدیرمسئول روزنامه دولتی ایران را به یک سال حبس و سه سال محرومیت از هرگونه فعالیت مطبوعاتی محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این دادگاه یکشنبه ۲۹ آبان (۲۰ نوامبر) جوانفکر را به خاطر “انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی در ویژه ‌نامه ای با عنوان خاتون” به ۶ ماه حبس و برای “انتشار مطالب و تصاویر خلاف عفت عمومی در این ویژه‌نامه” به ۶ ماه دیگر زندان محکوم کرده است.

در پی انتشار ویژه نامه ۲۵۸ صفحه ای روزنامه ایران به نام “خاتون ۱” در مرداد ماه گذشته، عده ای از محافظه کاران، دست اندرکاران این ویژه نامه را متهم به زیر سوال بردن “چادر سیاه” کردند که در جمهوری اسلامی، از آن به عنوان “حجاب برتر” یاد می شود.

خبرسازترین مطلب منتشر شده در ویژه نامه روزنامه ایران، مصاحبه مهدی کلهر مشاور رسانه ای سابق محمود احمدی نژاد بود که که رنگ سیاه چادر را تقلیدی از لباس مشکی مردان و زنان غربی در “مجلس های شبانه عیاشی اروپا” در زمان ناصرالدین شاه دانسته و گفته بود: “از لحاظ فلسفه‌ حجاب که در قرآن آمده که زن خودش را در مقابل تیر نگاه هیز مردان قرار ندهد، قطعا چادر بدترین پوشش است چون چهره زن را قاب می‌کند.”

در پی انتشار این ویژه نامه، دادستان تهران شکایتی را علیه روزنامه ایران تسلیم دادگاه کرد و دادستان کل کشور اظهار داشت که این روزنامه مرتکب تخلف شده است.
علی‌اکبر جوانفکر (زادهٔ ۱۳۳۸ در تهران ) مدیرعامل کنونی خبرگزاری ایرنا، سرپرست روزنامه ایران و مشاور مطبوعاتی و رسانه ای محمود احمدی نژاد در دوران تصدی شهرداری تهران و ریاست جمهوری است. وی همچنین از مدیران میانی خبرگزاری جمهوری اسلامی بوده‌است.