سه شنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۷

اعتصاب غذای مهدی خدایی، آرش صادقی، احمدشاه رضایی سه زندانی سیاسی دیگر در اعتراض به شهادت هاله سحابی و هدی صابر

منتشر شده در: .

مهدی خدایی، آرش صادقی، احمد شاه رضایی، سه زندانی سیاسی دیگر در اعتراض به شهادت هاله  سحابی و هدی صابر دست به اعتصاب غذا زدند

به گزارش ادوارنیوز، مهدی خدایی، آرش صادقی و احمد شاهرضایی از روز 15 خرداد در اعتراض به فوت هاله سحابی در اعتصاب غذا به سر می برند. قرار بود این  سه  زندانی سیاسی در  روز 22 خرداد اعتصاب  خود را  بشکنند اما این اعتصاب در  اعتراض به فوت هدی صابر ادامه دارد.

پس در گذشت  هدی  صابر بر  اثر  اعتصاب  غذا   نگرانی  در  مورد  سلامت جان  زندانیان سیاسی  اعتصاب  کننده   افزایش یافته است.

مهدی خدایی دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهر ری و فعال حقوق بشر، از تاریخ ۱۲ اسفند ماه سال ۸۸ توسط ماموران سپاه پاسداران بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی که ماه‌ها در سلول‌های انفرادی این بند تحت بیشترین فشار‌ها برای تن دادن به اعترافات واهی و ساختگی قرار داشته، در مهر ماه سال ۸۹ از طرف شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به سه سال زندان محکوم گردید که این حکم در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

خدایی در اسفند ماه سال ۸۸ نیز بابت پرونده قبلی خود از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق برپایی تجمعات و تبلیغ علیه نظام» به چهار سال زندان محکوم شده بود که این حکم نیز به تایید دادگاه تجدیدنظر رسیده این فعال دانشجویی مجموعا باید ۷ سال زندان را تحمل کند.

آرش صادقی، عضو ستاد ۸۸ میرحسین موسوی در زمان انتخابات و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی،پس از چندین بار بازداشت و ضرب و شتم های متوالی و در پی آن انتقال به سلول های انفرادی بند ۲۰۹، به ۵ سال حبس قطعی محکوم شد.همچنین  گفتنی  است  در پی  حمله  ماموران  امنیتی  جمهوری  اسلامی  ایران  برای بازداشت  ارش صادقی  مادر  وی  دچار  حمله قلبی  می شود   و فوت می  کند.

احمد شاهرضایی در دادگاه بدوی به سه سال حبس محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر به یکسال و نیم کاهش پیدا کرد.

امیرخسرو دلیرثانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، از جمله زندانیانی است که همراه هدی صابر در اعتصاب غذا بوده و پس از پایان اعتصاب غذایش از سرنوشت ایشان نیز هیچ خبری در دسترس نیست و نگرانی ها از سلامتی وی افزایش یافته است.