یکشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۷

پیام تسلیت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به مناسبت شهادت هدی صابر

منتشر شده در: .

سحام نیور: سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی (شاخه خارج کشور) با صدور بیانیه ای شهادت هدی صابر فعال سیاسی و مدنی در اثر اعتصاب غذا در زندان را تسلیت گفت. متن این بیانیه به شرح زیر است:

هنوز داغ درگذشت عزت الله سحابی مبارز راه آزادی و پایدارمرد ایران و شهادت دخترش هاله در مراسم تشییع پیکر پدرش توسط ماموران حکومت از ذهن ایرانیان بیرون نرفته که این بار خبر شهادت یکی دیگر از دلیرمردان راه آزاده ی ایران زمین ، هدی صابر، به گوش رسید و این در حالی اتفاق افتاده که در دومین سالروز کودتای انتخاباتی هستیم.

شهید راه آزادی هدی صابر، سالها زندگی خود را در راه استیفای حقوق ملت به روزنامه نگاری پرداخت. وی از فعالان ملی مذهبی بوده و در برابر فعالیت های آزادیخواهانه ی خود توسط حاکمیت محکوم به زندان شد. صابر در زندان نیز سکوت پیشه نکرد و با اعتراض به وضع موجود و به خصوص اعتراض به شهادت هاله سحابی در مراسم تشییع پدرش- بنا بر آنچه در نامه اش اعلام نموده بود برای جلوگیری از «تکرار بیدادگری های علیه انسان های بی دفاع»- دست به اعتصاب غذا زد و تا آخرین نفس مبارزه را ادامه داد.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی شاخه خارج کشور ضمن تسلیت شهادت مظلومانه صابر به خانواده آن شهید، همفکرانش و همچنین به ملت آزادی خواه و آزاده ایران، اعلام می کند که مسوول مرگ هدی صابر، مسئولان زندان ، نهادهای امنیتی دخیل در پرونده این زندانی سیاسی و فراتر از آن حاکمیت جمهوری اسلامی است که باید نسبت به اینگونه رخدادهای ننگین و ضد بشری در محضر ملت پاسخگو باشند.
سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی
شاخه خارج کشور
۲۲ خرداد ۱۳۹۰