دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷

پیام تسلیت سازمان دانش آموختگان ایران ( ادوار تحکیم وحدت ) شعبه بوشهر در سوگ مهندس عزت الله سحابی و هاله اش

منتشر شده در: .

سحام نیوز: شعبه بوشهر سازمان دانش آموختگان ایران(ادوار تحکیم وحدت) در پیامی درگذشت مهندس سحابی و هاله سحابی را تسلیت گفت، متن این پیام به شرح زیر می‌باشد.

به نام خداوند جان آفرین

حکیم سخن در زبان آفرین

مهندس عزت الله سحابی یکی از نماد های اصیل آزادی خواهی و سیاست مدار گرفتار در چنبره اخلاق از میان ما رفت.

زنده یاد سحابی یک نو اندیش دین گرا بود که برای مواجهه کارآمد با امواج بلند و سنگین جهانی سازی بر بهره گیری از ظرفیت های ایرانی و اسلامی و توانمندی های سترگ ایرانیان تاکید داشت .

از چنین مردی انتظاری جز این نمی رفت که از آموزگارانی بزرگ مانند مصدق ، مهندس بازرگان ، سحابی پدر و آیت الله طالقانی درس گیرد و از زمانی که خود را شناخته بود برای آزادی ملت خود و ایجاد عدالت در تمام زمینه ها پیکار کرد و تاوان آن را نیز با 15 سال زندانی شدن در رژیم سابق و نیز در بعد از انقلاب پرداخت .

این شخصیت عدالت خواه به مسائل اساسی مانند پیوند میان اخلاق و سیاست و تاکید بر آن به عنوان دوای درد ایران رنجدیده ، ترجیح منافع ملی بر منافع فردی و حفظ ایران و تمامیت عرضی آن باوری عمیق داشت و به رغم انبوه مرارت های مادی و حق کشی های معنوی که از سوی ارباب قدرت به مثابه سیلی میهن برانداز ، آزادی خواهان خیراندیش این آب و خاک را آماج تاخت و تاز های بی رحمانه خود قرار داده بود ، با دلی به گستره دریا و جانی به ستبری کوه ، در برابر موج نا ملایمات تحمیلی ، پایداری و صبوری صخره گونه ای پیشه کرد و همچنان بر مواضع عادلانه ، ملی و مردمی خود پای فشرد .

ایران امروز بیش از هر زمان دیگری به روش و منش سحابی در مبارزه سیاسی نیازمند است و نبود او در این برهه حساس کشور ایران که نسل جوان در کنش سیاسی و اجتماعی خود ، به او و امثال او بسیار نیازمند است ، اسباب تاسف می باشد . ما همیشه نیازمند چنین سرمایه های سیاسی ، روشنفکر اخلاقی ، واقع بین و منصف هستیم .

ما اما همان دم که ناباورانه نظاره گر مرگ پیر سیاست ایران زمین ، آن سیاست مدار نجیب و بی کینه بودیم ، خبری تکان دهنده همه را در بهت و حیرت فرو برد . هاله سحابی دختر مبارز آن مرد بزرگ تنهایی پدر را تاب نیاورد و به وی پیوست . وابستگان برخی کانون های قدرت بر خلاف تمام موازین اسلامی و انسانی با ایجاد اختلال در مراسم تشییع جنازه مهندس عزت الله سحابی ، بی اخلاقی را به حد اعلا رسانده و با ضرب و شتم مردم حاضر در مراسم ، هاله سحابی این مبارز صلح و آزادی را نیز بی نصیب نگذاشتند و جنایت دیگری را در کارنامه سیاه خود ثبت کردند .

بسیار گل از کف من برده است باد

اما من غمین ، گل های یاد کس را پرپر نمی کنم

من مرگ هیچ عزیزی را باور نمی کنم

سازمان دانش آموختگان ایران ( ادوار تحکیم وحدت ) شعبه بوشهر کوچ این پدر و فرزند روشنفکر ، آگاه ، آزاده و نجیب را به همه آزاد اندیشان و عدالت ورزان این مرز و بوم به خصوص خانواده آن پیر رنجدیده تسلیت گفته و برای بازماندگانش بردباری و شکیبایی و برای مردم ایران جامعه ای برهنه از جهل و فقر و بیداد آرزو می کند .

سازمان دانش آموختگان ایران ( ادوار تحکیم وحدت ) شعبه بوشهر

11/03/1390