دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷

مشایی گفته تا دو سال دیگر جنتی و […] نیستند كه باعث رد صلاحیت من بشوند

منتشر شده در: .
مشایی: فكر نمی كردیم رهبری این قدر قاطع و محكم بایستد

سحام نیوز: پایگاه اطلاع رسانی “سفیر ولایت” كه توسط دفتر عبدالنبی نمازی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه كاشان اداره می شود، با انتشار مطلبی با عنوان “ناگفته های حضرت آیت الله نمازی درباره انحرافات و جریانات اخیر كشور”، اطلاعات مهمی را فاش كرد.

به گزارش سحام نیوز، در این مطلب كه امروز، سه شنبه بر روی این پایگاه منتشر شده و ناگفته های ‌آیت الله نمازی در حاشیه درس خارج فقه می باشد، آمده است:

*دستور بازداشت نیروهای عملیاتی

آقای سرلشگر جعفری فرمانده كل سپاه رفتند خدمت رهبری و گفتند اجازه بدهید ایشان را بگیریم كل غائله حل می شود حالا نهایتاً چند روزی بعضی ها اظهار نگرانی خواهند كرد و تمام خواهد شد. آقا ظاهراً هنوز به این نتیجه نرسیدند ولی فرمودند همه عوامل را دستگیر كنید كسانی كه نیروهای عملیاتی این طرح هستند آقا فرمودند با قوت بازجویی كنید و بررسی كنید اما حساب رئیس جمهور را جدا كنید.

*مشایی: فكر نمی كردیم رهبری این قدر قاطع و محكم بایستد

مشایی در جلسه ای گفته بود ما فكر نمی كردیم رهبری این قدر قاطع و محكم روی مسئله بایستند. در قضیه وزیر اطلاعات، وزیر گزارشاتی داده بود خدمت آقا كه اینها چه كسانی هستند و قصدشان چسیت و تنها راه را در بركناری وزیر دیده بودند و آقا متوجه بود و این قضیه از شش ماه قبل گزارش شده بود به آقا كه به فریاد اطلاعات برسید كه این ها در حال توطئه هستند اگر خاطرتان باشد چهار پنج ماه قبل آقا خودشان رفتند وزارت اطلاعات كه به دنبال همین گزارش بود. آقای مصلحی یك جلسه داخل سازمانی تشكیل داده بود و برای كادر اطلاعات مطالبی را گفته بود و یك آقایی به نام عبداللهی كه رئیس ستاد اطلاعات بوده در صحبت ها پارازیت ایجاد می كرده كه نه آقا اینجوری نیست و وزیر اطلاعات بعد از جلسه حكم عزل ایشان را صادر می كند این هم عنصر نفوذی دفتر رئیس جمهور بوده است.

*آقا نمی خواستند حكم ابقای مصلحی رسانه ای شود

بعد از این آقای رئیس جمهور آقای مصلحی را احضار می كند كه چرا ایشان را بدون هماهنگی من برداشتی؟! آقای مصلحی می گوید كه من وزیرم و این شخص كارمند من می باشد و رئیس جمهور هم میگوید كه شما یا استعفا بدهید یا من عزلتان می كنم و آقای مصلحی هم استعفا می دهد. خبر كه به آقا می رسد ایشان آن حكم را صادر می كند. البته قبل از حكم به خاطر این كه مسئله رسانه ای نشود شخصاً در چند سطر خطاب به رئیس جمهور می نویسند كه آقای مصلحی باید در جای خودش ابقا بشود و خود آقا هم این نوشته را كه دست نویس بوده در پاكت گذاشته و در پاكت را می چسبانند و یكی از اعضای دفتر به دست رئیس جمهور می رساند. رئیس جمهور می پرسد كه نامه چیست؟ اظهار بی اطلاعی می كنند و وقتی نامه را باز می كنند میخوانند و می گویند: خب این مسئله كه تمام شده است! گزارش را كه به آقا می دهند آقا مطلع می شوند و حكم را صادر می كنند.

*آقا گفتند تا آخر پای این مسأله می ایستم

در اولین جلسه ای كه هیئت دولت در كردستان بودند آقای مصلحی شركت نمی كنند. در اولین جلسه در تهران آقای مصلحی با مشورت دفتر به قم سفر می كنند ولی در جلسه دوم هیئت دولت شركت می كنند. رئیس جمهور كه وارد جلسه می شود به احترام آقای حائری كه درس اخلاق گفتندچند دقیقه ای می نشیند و بعد با اجازه آقای حائری جلسه را ترك می كند و از طریق یكی از اعضای دفتر آقای مصلحی را صدا می كنند و می پرسد كه شما چرا شركت كردید؟ آقای مصلحی می گوید دستور آقاست. رئیس جمهور میگوید شما به مسائل بین من و آقا كاری نداشته باشید و خودتان را درگیر این مقوله نكنید. آقای مصلحی از جلسه هیئت دولت خارج می شود و در نهایت خبر به آقا می رسد و آقا محكم می گویند كه آقای مصلحی حتماً باید در جای خوشان باشند و به همین دلیل مشایی گفته بود كه ما احتمال نمی دادیم كه آقا این قدر محكم بمانند و آقا هم كه گفته بودند من تا آخر پای این مسئله می ایستم منتها با حفظ آرامش كشور در حالی كه اوضاع منطقه مانند مصر و لیبی و بحرین و عربستان به این صورت است باید طوری رفتار كرد كه هم این فتنه مهار و كنترل بشود توسط وزارت اطلاعات و دستگاه قضایی و هم آرامش كشور پابرجا باشد.

*آقا می فرمایند رئیس جمهور باید حفظ شود

در یك ملاقاتی كه سران سه قوه حضور داشته اند آقا می فرمایند كه رئیس جمهور باید حفظ بشود به دلیل زحمات و خدمات مختلفی كه انجام دادند مانند مسكن و هسته ای و … فلذا به شخص ایشان در خطبه ها و سخنرانی ها چیزی گفته نشود ولی جریان انحرافی باید برای مردم روشن بشود كه اینان درصدد در دست گیری قوه مقننه و نتیجتاً قوه مجریه است چون كابینه را مجلس رأی می دهد.

*مشایی گفته تا دو سال دیگر آقای جنتی نیست

آیت الله نمازی در ادامه در پاسخ به پرسش یكی از حضار، گفت: به آقای مشایی گفتند شما كه می خواهی رئیس جمهور شوی صلاحیت شما را شورای نگهبان باید تأیید كند و آیت الله جنتی بسیار قاطع است و شما را رد صلاحیت می كند كه مشایی گفته تا دو سال دیگر آیت الله جنتی نیست و […] هم نیست كه باعث رد صلاحیت بشوند. حالا نمی دانیم در ارتباط با جن، این چیزها را فهمیده اند یا چیز دیگری است.

*می خواهند جریان سومی به نام “خط رئیس جمهور” ایجاد كنند

البته حرفها زیاد است و من خواستم كه آقایان در جریان امور باشند بدون این كه اسمی از رئیس جمهور برده شود این جریان انحرافی را برای مردم روشن كنید كه اگر قرار شد در آینده برخوردی صورت بگیرد مردم كاملاً توجیه باشند به خصوص در انتخابات ستادهایی را تشكیل داده اند در استان ها فراخوانی كرده اند از مراكز شهرها و از اعتبار و حیثیت رئیس جمهور استفاده می كنند و این ها می خواهند یك جریان ثالثی در خط سیاسی كشور ایجاد كنند یعنی اصلاح طلب ها و اصول گراها و یك خط میانه ای به عنوان خط رئیس جمهور.

*احمدی نژاد: آرای من به خاطر حمایت آقا كم شد

اشتباه اینها و شخص رئیس جمهور این است كه فكر می كنند آراء 24 میلیونی مال خودشان است و حتی در جلسه ای گفته بوده است كه شش میلیون از آراء من به خاطر حمایت آقا كم شده است و الا آراء من سی میلیون بوده است. اصل تبیین این توطئه ای كه در كار است این است كه ما در این زمان احتیاجی به حلقه وصل بین امام زمان و مردم نداریم و خودمان می توانیم ارتباط برقرار كنیم و حذف جایگاه روحانیت و ولایت فقیه از مقاصد این جریان است.