دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸

تهدید احمدی نژاد توسط لاریجانی:مجلس در صورت لزوم عکس‌العمل به موقعی از خود نشان خواهد داد

منتشر شده در: .

سحام نیوز: علی لاریجانی در جلسه علنی امروز بعدازظهر مجلس شورای اسلامی که جهت بررسی لایحه بودجه سال 1390 برگزار است در پاسخ به تذکر حجت الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم درباره برگزاری جلسه غیرعلنی جهت بررسی مسائل اخیر کشور گفت: به قطع مشروعیت همه مسئولین به حکم ولی فقیه بوده و مسئولیت در نظام اسلامی زمانی مشروعیت دارد که در سپهر ولایت فقیه قرار گیرد.

به گزارش افتاب، وی افزود: نظر مجلس قطعا بر این موضوع بود و پافشاری نیز خواهد کرد ولیکن هم اکنون ثبات در کشور بسیار قوی است و مقام معظم رهبری با درایت اوضاع را زیر نظر دارند.

وی افزود: مجلس هم با دقت وضعیت کشور را رصد می‌کند و در صورت لزوم عکس‌العمل به موقعی از خود نشان خواهد داد.

لاریجانی در عین حال تاکید کرد: اجازه دهید مجلس در مسیر درست که بحث بودجه است به فعالیت خود ادامه دهد در ضمن پیشنهاداتی که برای جلسه غیر علنی آمده است نیز در هیأت رئیسه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

گفتنی است مصباحی‌مقدم در تذکری در جلسه امروز مجلس گفت: با توجه به شرایطی که در حال حاضر در کشور بوجود آمده قانون اساسی در حال تعطیلی است و بلکه موضوع فراتر رفته و برای نظام اسلامی سرنوشت‌ساز شده زیرا حکم ولی فقیه مورد بی‌اعتنایی قرار می‌گیرد.

وی با ذکر روایتی از امام صادق(ع) گفت: هر کسی حکم ولی فقیه را رد کند اهل بیت را رد کرده است.

وی ادامه داد: مشروعیت مسئولین به حکم ولی فقیه و تنفیذ ایشان است و هرگونه تصرفی در اموال عمومی بدون حکم ولی فقیه نامشروع است.

وی تصریح کرد: واقعا برای مجلس شرایط کنونی قابل تحمل نبوده و مجلس وظیفه دارد که در این رابطه بررسی خود را انجام داده و عمل نماید.

مصباحی‌مقدم تصریح کرد: ما در شرایطی هستیم که در عرصه داخلی و بین‌المللی در شرایط بلاتکلیفی قرار گرفته و در حال حاشیه این مسائل جریانی وجود دارد که تحت پوشش به علما و ائمه جمعه توهین کرده و نسبت به فرمان رهبری کوتاه آمده‌اند.

وی تصریح کرد: مجلس نشان داده است که یکپارچه حامی ولی فقیه بوده و از دستورات ایشان لحظه‌ای درنگ نمی‌کند و این حالت تردید نیز نباید وجود داشته باشد.

وی در پایان گفت: ما حیات نمی‌خواهیم به غیر از اسلام و رکن رکین اسلام یعنی ولایت فقیه و حاضریم جان خود را در این مسیر بدهیم.

در همین خصوص نقوی نماینده ورامین نیز دقایقی پیش و پس از مصباحی‌مقدم نیز محمد مهدی صادق نماینده مردم آستانه اشرفیه تذکر داده و خواستار برگزاری جلسه غیرعلنی در این رابطه شدند.