پنج شنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۷

احضار مجدد باقیمانده اعضای مشارکت و مجاهدین انقلاب؛ صدور بیانیه سیاسی ممنوع

منتشر شده در: .

سحام نیوز: در هفته آخر سال گذشته (1389) احضارهای قضائی متعددی از دادسرای امنیتی اوین  برای اعضای شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب و جبهه مشارکت ایران اسلامی ارسال شده است.

به گزارش جرس، تا کنون احضاریه این فعالان سیاسی برای منابع خبری جرس محرز شده است: از سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی محمد سلامتی: دبیرکل، دکتر محسن آرمین: سخنگو، صادق نوروزی عضو شورای مرکزی.

از جبهه مشارکت ایران اسلامی، اعضای شورای مرکزی: دکتر سید محمد رضا خاتمی دبیرکل سابق، دکتر علی شکوری راد، دکتر حمید رضا جلائی پور .

موضوع مورد نظر این احضارها چگونگی صدور بیانیه توسط این احزاب منتقد پس از اعلام انحلال غیر قانونی آنها توسط دستگاه قضائی بوده است. جبهه مشارکت به روال سابق خود بیانیه های متعددی به مناسبت های مختلف صادر کرده و شعبه خارج از کشور مجاهدین انفلاب اسلامی با صدور بیانیه اعلام موجودیت کرده است.

پیش از این در اواخر بهمن و اوایل اسفند ماه و در همین راستا تعدادی از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از جمله علی باقری، عبدالله ناصری، مهدی تحققی برای مدتی در بازداشت بوده اند

احضارهای انجام شده جلوه ای دیگر از جو پلیسی حاکم بر کشور و ترس فزاینده کودتاگران از هر نوع فعالیت قانونی مسالمت آمیز را نشان می دهد