چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸

تضییقات نظام برای ملاقات فرزندان با موسوی و کروبی

منتشر شده در: .

در آستانه تحویل سال نو و پس از یک ماه حبس میرحسین موسوی و مهدی کروبی ماموران امنیتی با استراتژی فشار، دروغ و اختلاف پیش می روند. اختلاف افکندن بین فرزندان، متهم کردن سایتهای رسمی موسوی و کروبی یعنی کلمه و سحام نیوز به دروغگویی و فشار بر دو رهبر زندانی شیوه وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است. در این مدت کوچکترین دختر موسوی – و نه همه فرزاندان وی – موفق به ملاقات کوتاه زیر ضبط دوربین فیلم برداری و با حضور مامور امنیتی بین او و والدینش شده است.

از آن سو حجت الاسلام محمد رضا عباسی فر در تاریخ 24 اسفند به دیدار کروبی می رود. عباسی فر معاون اسبق قوه قضاييه، نماينده دوره اول و دوم مجلس، عضو سابق حقوقدان دو دوره شوراي نگهبان، رئيس سابق ديوان عدالت اداري، عضو مجلس خبرگان سوم، مشاور رئيس جمهور سابق و اكنون مشاور رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام است. محمدتقی کروبی از او در وبلاگ شخصیش به عنوان “روحانی عزیزی که مورد اعتماد خانواده و حاکمیت است” یاد کرد. او سه روز بعد موفق شد با والدینش دیدار کند.

ماموران امنیتی فرزندان را تحت فشار گذاشته اند که اگر می خواهند ماهی چند دقیقه والدینشان را ملاقات کنند باید از سیاست سخن نگویند، حضور مامور امنیتی را بین خود و والدینشان تحمل کنند و “بهداشتی” خبر رسانی کنند!