دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷

بازداشت دست کم پنجاه نفر از معترضان در حوالی میدان انقلاب تهران

منتشر شده در: .

بنا به گزارش منابع خبری و شاهدان عینی، درگیری و زد و خورد در مناطق مرکزی تهران میان ماموران یگان ویژه پاسداران و مردم معترض به حصر و بازداشت رهبران جنبش، از حوال ساعت هفت شکل تازه تری به خود گرفته و منابع حقوق بشری نیز از بازداشت دست کم پنجاه تن از معترضین در میدان انقلاب تهران خبر می دهند.

خبرگزاری آلمان به نقل از منبع خبری خود گزارش داده است : از میدان انقلاب درگیری شدید میان معترضان و نیروهای انتظامی گزارش شده است. یک شاهد عینی هم می‌گوید که صدای تیراندازی شنیده اما ندیده است که کسی زخمی شود. همچنین از خیابان کارگر تهران نیز درگیری شدید گزارش ‌شده است.

یک شهروند تهرانی از برخورد خشونت‌آمیز نیروهای انتظامی در خیابان ولی‌عصر با مردم خبر می‌دهد. وی می‌گوید این نیروها به مردمی هم که از پاساژهای در حال تعطیل خارج می‌شود حمله می‌کنند. جمعیت معترضان در حال افزایش است.

یک شاهد عینی به نیز دویچه وله گفته است از خیابان جمال‌زاده تا میدان انقلاب گروه‌های مختلف مردم حضور دارند و به صورت پراکنده شعار می‌دهند. چندبار برای پراکنده کردن مردم گاز اشک‌آور شلیک شده است.

ارگان خبری فعالان حقوق بشر در ایران نیز از “قطع وی پی ان ها در پایتخت و کاهش پهنای باند اینترنت در کشور و اختلال در خطوط تلفن همراه” در بسیاری از نقاط تهران و شهرهای شیراز و مشهد و تبریز خبر داد.

این منبع خبری همچنین از بازداشت دست کم پنجاه تن از معترضین در میدان انقلاب تهران خبر داده و نوشت: تمامی گذرگاه ها و خیابانهای منتهی به میدان انقلاب توسط نیروهای موسوم به بسیج مسدود شده است.
خبرنگار ندای سبز آزادی، حوالی ساعت هفت گزارش داد که تجمع بسیار خوبی در خیابان فرصت شکل گرفته و با شعار یاحسین میرحسین و یا مهدی شیخ مهدی همراه شده و برخی گزارش ها حاکیست نیروهای امنیتی با حمله به مردم با شوکر و گاز اشک آور قصد برهم زدن تجمع را دارند، اما شاهدان عینی خبر از استقامت مردم و افزوده شدن جمعیت را می دهند.