دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷

سید محمد خامنه ای: ايران تنها كشوردنیاست كه به ‌دور از ديكتاتوري‌ و توسط مردم اداره مي‌شود

منتشر شده در: .

سید محمد خامنه ای مدعی است: ايران تنها كشوري است كه به ‌دور از ديكتاتوري‌ و توسط مردم اداره مي‌شود.

برادر بزرگتر رهبر جمهوری اسلامی تأكيد كرد: ايران اسلامي امروز تنها كشوري است كه به دور از ديكتاتوري افراد، احزاب و گروه‌هاي پشت پرده، حكومتي مردمي به‌وسيله خود آنها براي مردم ايجاد كرده است و بر همين اساس اجازه خودكامگي به كسي نمي‌دهد اما چشم انداز آن در جهان آينده مسئله جديدي است كه بايد به آن پرداخته شود.

رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا با بيان اينكه دورنماي موضوع آزادي‌خواهي از سلطه افراد، احزاب و حكومت، آينده روشني را نشان مي‌دهد، يادآور شد: حركت اسلام‌جويي ملل مسلمان عرب مرحله اول اين امر است و اگر سه عنصر آگاهي، فداكاري و پايداري در اين ملل مظلوم رنج كشيده وجود داشته باشد، مسلماً به پيروزي خواهند رسيد و چنانچه اين توفيق حاصل شود، در ديگر ملل مسلمان هم تأثير خواهد گذاشت.

*ملل مسيحي اروپا براي تحقق حكومت‌هاي مستقل از صهيونيسم اقدام كنند

وي با تأكيد بر اينكه در جهان امروز ظرفيت جهش به‌سوي مردم‌سالاري واقعي وجود دارد چراكه خميره آزادي­طلبي و استقلال­خواهي در همه بشر موجود است، گفت: انتظار مي‌رود كه ملل مسيحي اروپا نيز به‌دنبال تحقق بخشيدن به حكومت‌هاي مستقل مردمي به‌دور از استثمار صهيونيسم جهاني به پيروزي‌هايي برسند و بساط احزاب كنوني خود را كه ابزار دست صهيونيسم هستند، جمع كنند.

خامنه‌اي گفت: جهان امروز و نحوه ارتباطات سريع فكري و نظري مردم، كاملاً ظرفيت جهاني كردن حكومت‌هاي مردمي را كاملاً داراست.

وي اظهار داشت: آنچه كه در عرصه سياست و اجتماع قابل پيش‌بيني است، استقلال ايالات نامتحد آمريكا است كه مردم آن از ستم حكومت مركزي، تبعيض، فقر و مصائب مادي و فرهنگي به‌تنگ آمده و در انتظار يك زندگي مستقل بدون دخالت در سرنوشت ديگر كشورها، بكار‌گيري ثروت ملت براي جاه‌طلبي‌هاي جاهلانه حكومت و سلب حقوق ساير ملت‌ها هستند و مي‌خواهند كشورشان مبلغ تروريسم نبوده و مانع رشد و پيشرفت معنوي و مادي ديگران نشود.

رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا در ادامه گفت‌و‌گوي خود به تأثيرات انقلاب اسلامي ايران و نظام آن به‌عنوان مدل حكومت اسلامي اشاره كرد و افزود: مدل حكومت اسلامي ايران در اوايل تأسيس آن داراي ابهاماتي بود و حتي برخي از مردم ما هم در امكان توفيق چنين حكومتي ترديد داشتند، عده‌اي آن را قابل اجرا در دنياي گسترده امروز ندانسته و برخي نيز فكر مي‌كردند كه امروزه همه نهادهاي اجتماعي مثل فرهنگ، اقتصاد، ديپلماسي، دفاع و جنگ به‌قدري گسترش يافته و پيچيده شده است كه ديگر با الگوي شهر كوچك مدينه اداره نخواهد شد.

وي ادامه داد: برخي در توانايي رهبران ايران و مديران عاليه آن ترديد داشتند و مي‌گفتند كه ما براي چنين حكومتي «آدم» نداريم اما هوشمندي امام(ره)، رهبري و استعداد ويژه فرزندان اين سرزمين و بالاتر از اينها تأييدات معنوي الهي و آسماني نشان داد كه مي‌شود با علم و فناوري معمولي، همين مردم و با تكيه بر فرهنگ، قانون و منش اسلامي حكومتي امروزي داشت.

خامنه‌اي در ادامه اضافه كرد: حكومت اسلامي ايران نه‌تنها چيزي كمتر از حكومت‌هاي ديگر ندارد بلكه در زمينه رشد علمي، رشد توليدات صنعتي، كشاورزي و همچنين قدرت نظامي و دفاعي در رديف دولت‌هاي درجه اول است در حالي‌كه پيش از انقلاب، ايران كشوري درجه سوم و وابسته به ديگران و از نظر سياسي يكي از اقمار درجه سه آمريكا محسوب مي‌شد.

وي در گفت و گو با فارس مدعی شد: جمهوري اسلامي مردم‌سالاري، آزادي و استقلال همراه با پيشرفت علمي، فني و فكري را به‌دست آورده و در برخي توليدات پيچيده صنعتي كه منحصر به چند كشور غربي بوده با آن دولت‌ها در حال رقابت است.

*ايران قطب حقيقي رهايي بشر از بردگي در جهان است

وي تأكيد كرد: دنيا ملاحظه مي‌كند كه حكومت اسلامي ايران براي همه ملت‌هاي مظلوم دنيا پيام آزادي‌بخشي، ايدئولوژي و عقيده سازنده و انساني دارد و برابر فطرت بشر به‌دنبال اقامه عدالت، صلح واقعي و امنيت جهاني بوده و خود را در برابر خدا و ملت‌ها مسئول مي‌داند از اين رو از هيچگونه كمكي براي جهاني كردن دموكراسي، عدالت و صلح دريغ نمي‌كند و همين مسئله و حقايق ديگر ايران را به يك قطب واقعي براي رهايي بشر تبديل كرده است.

خامنه‌اي با تأكيد بر اينكه جمهوري اسلامي با تمام قدرت در راه توسعه و پيشرفت همه جانبه پيش‌روي مي‌كند، اضافه كرد: تمام اين ابعاد مثبت كه در ايران انقلابي امروز وجود دارد، نشان داد كه اسلام مي‌تواند يك مدل حكومتي كامل، تمام عيار حاوي جهات مادي و معنوي همراه با همه عوامل خوشبختي براي مردم فراهم سازد تا همه ملل مسلمان از آن پيروي كنند.

وي يادآور شد: وقتي به ابعاد و عمق جنبش‌ها و انقلاب‌هاي كشورهاي عربي منطقه نگاه مي‌شود به‌سرعت مي‌توان متوجه شد كه همه آنها از ايران الگو گرفته­اند و در درجه اول هدف و انگيزه كشورهاي منطقه «اسقاط نظام» دست نشانده و فاسد غير اسلامي موجود و در مرحله بعد اقامه يك حكومت اسلامي مطابق با حكومت اسلامي ايران است.