دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷

عبدالله صدری استاد دانشگاه امیرکبیر و محمدرضا ملکیان بازداشت شدند

منتشر شده در: .

سحام نیوز: محمدرضا ملکیان، از اعضای اتاق بازرگانی استان مازندران، و مهندس عبدالله صدری، استاد و عضو هیئت علمی دانشکده معدن و متالورژی دانشگاه امیرکبیر، بازداشت شده اند.

به گزارش جرس، دکتر محمدرضا ملکیان از اعضای شورای مرکزی ستاد میر حسین موسوی در شهرستان آمل بوده است و هنوز از علت بازداشت و اتهام او که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده، خبری در دست نیست.

همچنین به گزارش دانشجونیوز، مهندس صدری، استاد و عضو هیئت علمی دانشکده معدن و متالورژی دانشگاه امیرکبیر، تجمعات روز ۲۵ بهمن بازداشت شده است.

بر اساس این گزارش، پس از چندین روز بی خبری مطلق از این استاد دانشگاه امیرکبیر، دانشجویان دانشکده معدن و متالورژی با این جمله ریاست و مسئولین دانشکده مواجه شدند که “ایشان برای یک کنفرانس علمی به خارج از کشور سفر کرده اند.” اما با ادامه پیگیری های انجام شده توسط دانشجویان، روز گذشته (یکشنبه) خانواده و همکاران مهندس صدری اعلام کردند که وی در روز ۲۵ بهمن ماه بازداشت شده‌ و پس از آن به زندان اوین منتقل شده اند.

دانشجویان دانشکده معدن و متالورژی دانشگاه امیرکبیر پس از این مطلع شدن از این بازداشت، برای پیگیری وضعیت استاد خود به ریاست دانشگاه امیرکبیر، علیرضا رهایی، مراجعه کرده اند که وی در پاسخ به دانشجویان گفته است: “استادی که مملکت را به آشوب می کشد باید سزای عملش را ببیند و دانشگاه نیز در این مورد هیچ مسئولیتی ندارد.”